Getty Images

Na konferencji prasowej poprzedzającej mecz ManUtd – Fulham Claudio Ranieri, szkoleniowiec gości, zaznaczył, że pomimo chwilowego kryzysu “Czerwone Diabły” to nadal jedna z najlepszych drużyn w Premier League pod wodzą “fantastycznego” Mourinho.

ManUtd to drużyna, która w lidze nie wygrała od czterech meczów. Po drugiej stronie Fulham. Pod wodzą Claudio Ranieriego “The Cottagers” zdobyli cztery punkty w trzech ligowych spotkaniach.

– Jose to fantastyczny gość. Był pierwszym, który napisał mi “do zobaczenia”, gdy zostałem zwolniony z Leicester. To bardzo miły przyjaciel. – powiedział Ranieri o menedżerze, który zastąpił go w 2004 roku w Chelsea.

– Znam go już od długiego czasu, gdy przyszedł do Chelsea. Był dla mnie bardzo uprzejmy w każdym momencie.

– United to nadal jedna z najlepszych drużyn w Premier League. – kontynuował Włoch. – W Lidze Mistrzów również zrobili świetną robotę. Chcemy coś udowodnić. Wiemy, że to będzie trudne, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Musimy być w świetnej formie.

Ranieri w swoim debiucie na ławce trenerskiej Fulham cieszył się z pokonania Southampton. Później przegrał z Chelsea oraz zremisował u siebie z Leicester, klubem, z którym zdobył mistrzostwo Anglii w 2016 roku.

Cztery punkty zdobyte do tej pory za kadencji Włocha niestety nie sprawiły, że jego drużyny przestała okupować ostatnie miejsce w tabeli. Obecnie Fulham traci jeden punkt do siedemnastego Huddersfield – pierwszej drużyny nad “kreską”. Choć miejsce na papierze nie uległo zmianie, to zdaniem Ranieriego widać postęp w grze “The Cottagers”.

– Zagraliśmy trzy dobre mecze. Zrobiliśmy progres. Jeden punkt jest lepszy niż żaden. – stwierdził Ranieri. – Straciliśmy bramkę w naszym najlepszym momencie, po wykreowaniu dwóch dobrych okazji, choć przeciwnicy też mieli swoje szanse.

– Moi zawodnicy są bardzo skoncentrowani, by zrobić to, co chcę. Oczywiście, koncentracja nie wynosi pełnych 100%, ale w taki sposób pracujemy. Jestem bardzo pewny wraz z moimi piłkarzami. Jeśli widzieliście nasze trzy mecze, to mogliście zauważyć, że w każdym następnym byliśmy nieco lepsi. Wiem, że przed nami wiele pracy, ale jesteśmy na dobrej drodze. – skwitował szkoleniowiec Fulham.

Dyskusja