manutd.com

Po zwycięstwie w meczu z Fulham Ashley Young udzielił wywiadu MUFC TV. Oto co miał do powiedzenia kapitan Manchesteru United po dzisiejszym spotkaniu. 

Ashley, to było ważne zwycięstwo, czy to było to, czego potrzebowaliśmy?

– Jeżeli strzelasz trzy bramki w pierwszej połowie, to zasługujesz na to, żeby wygrać mecz. Powiedziałem po meczu, że mogliśmy strzelić więcej bramek, ale jesteśmy zachwyceni zwycięstwem.

To twój pierwszy gol od roku?

– Być może. Ty mi powiedz! Wbiegłem w pole karne, miałem trochę miejsca i od początku wiedziałem, że będę strzelać. Występ był bardzo dobry, zwłaszcza pierwsza połowa. W drugiej połowie zagraliśmy słabiej, ale biorąc pod uwagę mecz w środku tygodnia, wiadomo było, że będzie ciężej.

Strzelenie pierwszego gola robi ogromną różnicę. Nie musisz wtedy gonić wyniku. 

– Oczywiście. Jak strzelisz jeszcze dwa gole, to jest nawet lepiej. Przeciwko Arsenalowi zagraliśmy dobrze, musieli skupić się na defensywie. Dziś zrobiliśmy to samo. Chłopaki z ataku grali pressingiem od początku i to ułatwiło sprawę obrońcom.

Ustawienie na boisku było bardzo dobre. Zwłaszcza w pierwszej połowie zagraliście bardzo dobrze pressingiem. 

– To było kluczowe. To jest drużyna, która dobrze się broni. Dlatego chcieliśmy wywierać na ich presję i to się udało, zwłaszcza w pierwszej połowie.

Mecz zawsze jest spokojniejszy, gdy wygrywasz w pierwszej połowie trzema bramkami, ale chyba dobrze jest strzelić czwartego gola. 

– Oczywiście. Powiedziałem Marcusowi, że powinien odegrać do mnie piłkę, gdy go obiegałem, ale strzelił z tej pozycji. Tak jak powiedziałeś, mogliśmy strzelić więcej bramek. Zdecydowanie z tego meczu możemy wyciągnąć więcej pozytywów niż negatywów.

Diogo dobrze wpasował się w zespół i sprawiał duże zagrożenie z prawej flanki. 

– Jesteśmy klubem, któy gra bocznymi obrońcami tak wysoko jak tylko się da. Był dzisiaj fantastyczny. Świetnie dośrodkowywał i sam znajdował się w polu karnym. Zespół zagrał dziś fantastycznie. Napastnicy, obrońcy, bramkarz, zawodnicy z ławki, trenerzy, dziś wszyscy świetnie się spisali i w pełni zasłużyliśmy na trzy punkty.

Jesteśmy dziś na szóstym miejscu i chyba ważne jest, żeby zdobywać kolejne punkty i chyba ważne jest, by wciąż zwyciężać. 

– Dokładnie. Mówimy to od trzech czy czterech spotkań. Dziś się to udało i musimy wciąż wygrywać.

Dyskusja