Jose Mourinho “nie wie” kiedy Manchester United będzie znów rywalizował o trofea i twierdzi, że zależy to od tego, czy wobec rywali zostaną zastosowane zasady Financial Fair Play. 

Wobec obecnego mistrza Anglii, Manchesteru City prowadzone jest postępowanie po tym, jak światło dzienne ujrzały dokumenty potwierdzające, że “Obywatele” zawyżyli kwotę otrzymaną od sponsora, aby sprostać warunkom Financial Fair Play.

Prezydent UEFA, Aleksander Ceferin obiecał, że wyniki śledztwa ukażą się “bardzo niedługo” a City może zostać ukarane wykluczeniem z europejskich pucharów. Warunkiem takiego scenariusza jest znalezienie dowodów na umyślne złamanie przepisów organizacji.

– Piłka nożna się zmieniła i Manchester United nie ma szans na rynku transferowym, jeżeli nie wyłoży szalonych kwot – powiedział Jose Mourinho.

Mourinho zapytany o to, czy Manchester United będzie znów rywalizował o tytuł mistrza Anglii odpowiedział “nie wiem”.

– To zależy od naszego rozwoju, ale też rozwoju drużyn, które są nad nami – dodał Portugalczyk.

– Jeżeli będą podążać tą samą drogą i jeżeli będą tak inwestować i wszystko będzie szło w tym samym kierunku to jedno. Ale jeżeli zaprzestaną swoich działań albo Financial Fair Play ich powstrzyma, to już inna historia.

Manchester City miał zawyżać kwoty otrzymywane od sponsorów, aby zawyżać swoje dochody. Pieniądze miały pochodzić od firmy należącej do rodziny królewskiej, która jest właścicielem klubu. Co więcej prezydent FIFA, Gianni Infantino miał doradzać włodarzom City, jak obejść przepisy dotyczące Financial Fair Play. Jeżeli okaże się, że złamane zostały przepisy federacji to możliwe, że karą będzie wykluczenie “The Citizens” z europejskich pucharów.

Dyskusja