Dan Istitene / Getty Images Europe

Real Madryt jest otwarty na ponowną współpracę z Jose Mourinho, w przypadku gdy dobiegłaby jego przygoda w Manchesterze United – informuje serwis “Manchester Evening News”, powołując się na świeże doniesienia z hiszpańskich źródeł.

Od czasu jak Santiago Bernabeu opuścił Zinedine Zidane, “Królewscy” są na boisku zupełnie innym zespołem od tego, który trzykrotnie z rzędu wygrywał elitarną Ligę Mistrzów. Julen Lopetegui, bezpośredni następca Zidane’a, był menedżerem klubu zaledwie przez cztery miesiące, a obecny szkoleniowiec Santiago Solari jest podobno traktowany przez prezesa Florentino Pereza jako rozwiązanie tymczasowe.

Zdaniem lokalnych mediów, pomysłem na przezwyciężenie kryzysu jest… ponowne zatrudnienie Jose Mourinho, który z kolei boryka się z licznymi problemami na Old Trafford. Włodarze Realu chcieliby ponadto, by do klubu powrócił, tym razem już w roli asystenta menedżera, Xabi Alonso, niegdyś znakomity defensywny pomocnik “Królewskich”, mający bardzo dobre relacje z Portugalczykiem za czasów jego pobytu w Madrycie. Zmiany takie miałyby dokonać się wraz z końcem bieżącego sezonu.

Spekulacje na temat przyszłości Jose Mourinho podsyciło piątkowe, zaskakujące oświadczenie agenta piłkarskiego Jorge Mendesa. Mendes, który niemal nie zabiera głosu w kwestii potwierdzenia lub dementowania spekulacji prasowych, stwierdził, że szkoleniowiec jest w pełni skupiony i szczęśliwy z pobytu w Manchesterze United, a z kolei klub z Old Trafford jest bardzo zadowolony z efektów jego pracy.

Dyskusja