Getty Images

Ashley Young powiedział, że bardzo chciałby przedłużyć kontrakt z Manchesterem United, jako że nadal odczuwa głód sukcesu i chciałby wygrać jeszcze kilka trofeów z klubem z Old Trafford. 

Young przeszedł do klubu z Aston Villi, jako skrzydłowy w 2011 roku. Trzydziestotrzyletni zawodnik teraz najczęściej gra jako boczny obrońca. Young jest jednym z najbardziej zaufanych graczy Jose Mourinho.

W marcu tego roku Manchester United aktywował klauzulę zawartą w kontrakcie zawodnika przedłużając jego umowę o kolejny rok. Ani klub ani zawodnik nie mają możliwości automatycznego przedłużenia obecnej umowy. Pomimo tego Young chciałby zostać dłużej na Old Trafford.

– Wszystko zależy od klubu. Jestem w takiej formie w jakiej byłem mając dwadzieścia jeden lat. Tak długo jak moje nogi wytrzymają chciałbym tu być – powiedział Young.

– Kiedy przychodzisz do takiego klubu jak Manchester United, od momentu przekroczenia progu, jeżeli nie znasz historii tego miejsca, daj sobie tydzień, a poznasz tę historię – dodał Anglik.

– Znam historię, chłopaki z drużyny znają tę historię. Tu chodzi o trofea. To jest najważniejsze w tym klubie. Idziesz do muzeum, widzisz puchary i chcesz być tego częścią. Byłem tego częścią, mieliśmy dobre sezony w poprzednich latach.

– Mam trzydzieści trzy lata, prawie trzydzieści cztery i to się nie zmieniło. Nadal chce wygrywać trofea, chcę wygrywać, tak samo jak reszta drużyny. Wszyscy chcą wygrywać – dodał Young.

Ashley Young wygrał z Manchesterem United Premier League, Puchar Anglii, Puchar Ligi oraz Ligę Europy.

Dyskusja