Premier League 2: Manchester United – Middlesbrough 2:0

manutd.com Sebastian Słabosz

W miniony piątkowy wieczór rezerwy Manchesteru United podejmowały na Leigh Sports Village drugą ekipę Middlesbrough. Podopieczni Ricky’ego Sbragii po dwóch słabszych wynikach w lidze, wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując gości 2:0.

Wszystko zaczęło się po myśli gospodarzy bardzo szybko, bo już w 7 minucie spotkania. Piłkę w okolicach środka boiska otrzymał Aidan Barlow, który podciągnął z nią kilka metrów i świetnym prostopadłym podaniem za plecy obrońców uruchomił wychodzącego na pozycję Zaka Dearnley’a, który w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i strzelił jeszcze między nogami próbującego interweniować Bradleya Jamesa.

Po strzelonej bramce gospodarze zostali zepchnięci do obrony, a inicjatywę przejęli goście. Wyrównać próbował Amadou Sylla, następnie Dan Ward oraz Stephen Walker, ale ich próby albo chybiały celu albo też było dobrze blokowane przez defensywę Manchesteru United.

Jak mawia stare piłkarskie porzekadło – „niewykorzystane sytuacje się mszczą” – i tak też było tym razem. Na chwilę przed przerwą podopieczni Ricky’ego Sbragii podwyższyli na 2:0. Gospodarze po dość niechlujnym rozegraniu wyrzutu z autu na połowie gości, wybronili się przed stratą piłki, która po wybiciu Lee O’Connora trafiła pod nogi Ethana Hamiltona. Młody Szkot ściął z nią do środka i oddał strzał. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Boro i całkowicie zmyliła bramkarza przyjezdnych. Do przerwy było 2:0.

Po zmianie stron oba zespoły postawiły na walkę i umiejętnie broniły dostępu do własnej bramki, przez co wynik sprzed przerwy nie uległ już zmianie do samego końca spotkania.

Po 12. kolejkach rozgrywek Premier League 2 podopieczni Ricky’ego Sbragii zgromadzili na koncie 22 punkty i tracą do liderujących rezerw Reading i Wolverhampton 2 oczka.

W kolejnym spotkaniu „Czerwone Diabły” będą miały wielką okazję na poprawę swojej sytuacji w tabeli, ponieważ udadzą się do Reading. Mecz ten odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 16.12.2018 roku.

Manchester United U-23 – Middlesbrough U-23 2:0 (Dearnley 7′, Hamilton 45′)

Skład Man Utd U-23: Kovar – O’Connor, Poole, Williams R-S., Warren – Whelan, Hamilton, Barlow (Gomes 73′) – Chong, Dearnley, Bohui (Burkart 75′)
Niewykorzystane zmiany: Tanner, Fojticek, Ercolani