Getty Images

Mauricio Pochettino jest idealnym kandydatem do zastąpienia Jose Mourinho w Manchesterze United, uważa Gary Neville. Portugalski szkoleniowiec został zwolniony dziś rano ze skutkiem natychmiastowym ze swojego stanowiska. 

Tymczasowy menedżer zostanie zatrudniony w ciągu najbliższych 48 godzin, a do tego czasu tymczasowym trenerem zostanie Michael Carrick.

Przyszłość portugalskiego szkoleniowca stała pod znakiem zapytania po tym jak Manchester United zanotował najgorszy start w Premier League od dwudziestu ośmiu lat.

Gary Neville wierzy, że szkoleniowiec Tottenhamu posiada odpowiednie umiejętności aby przejąć klub z Old Trafford.

– Mówiłem w poprzednim sezonie, że następnym szkoleniowcem Man United powinien być Pochettino – powiedział Neville Sky Sports News.

– Jeżeli patrzysz na wartości United to widzisz Pochettino i jego wiarę w młodzież w Tottenhamie i Southampton – dodał Anglik.

– Patrzysz na poziom gry i styl prezentowany przez jego drużyny i jego sposób bycia. Miałem okazję spędzić z nim trzy dni w ośrodku treningowym Tottenhamu. Dla mnie do idealny kandydat.

– Będą tacy, którzy powiedzą “nie”, ale Manchester United wypróbował zarówno menedżerów, którzy osiągali wcześniej sukcesy w Europie jak i takich, którzy mieli ugruntowaną pozycję w Premier League.

– Moje zdanie jest takie, że potrzebny jest ktoś, kto ma takie same trzy priorytety jak klub czyli promocja młodzieży, ekscytujący styl gry i wyrywanie meczów.

– Ludzie patrzą na niego i mówią, że nie wygrał trofeum z Tottenhamem, ale jego wydatki netto to -29 milionów funtów czy coś w tym stylu przez ostatnie cztery lata. Nie mógł zrobić więcej. Wykonał niesamowitą pracę i myślę, że jest najbardziej odpowiednim kandydatem.

– Jeżeli jesteś fanem Tottenhamu nie spodoba ci się to co mówię. Jeżeli jesteś Danielem Levy’m będziesz się go kurczowo trzymał, ponieważ przenosisz się na nowy stadion. Ale jest pierwszą osobą która pasuje do profilu Manchesteru United w kontekście swoich osiągnięć w Premier League przez ostatnie pięć, czy siedem lat w obu klubach.

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Dyskusja