juanmata8.com

M.U.S.T – Manchester United Supporters’ Trust, oficjalne stowarzyszenie kibiców Manchesteru United opublikowało własne stanowisko na temat zwolnienia Jose Mourinho, a także obecnej sytuacji w klubie. Dzisiaj rano, portugalski szkoleniowiec opuścił Carrington po raz ostatni, po tym jak klub zdecydował się rozwiązać jego kontrakt.

OŚWIADCZENIE

– Wszyscy rozumiemy, że rola menedżera piłkarskiego zależy od wyników, które nie były satysfakcjonujące. Regresja drużyny prowadzona przez menedżera może być katalizatorem dzisiejszych działań. To również rezultat złych decyzji na przestrzeni ostatnich sześciu lat. Zatrudniono trzech szkoleniowców, każdy z odmiennym stylem gry i wizją inwestowania w piłkarzy, których chcieli.

– Aby sprostać długoterminowym oczekiwaniom naszych kibiców, potrzebne jest fundamentalne zrewidowanie operacji futbolowych, zresetowanie naszej kultury i filozofii gry. Następnie restrukturyzacja poczynań, wybranie nowego menedżera i znaczne inwestycje w piłkarzy pasujących do tej filozofii.

– Wyraźnie czasy się zmieniły od odejścia sir Alexa Fergusona z klubu i drużyna z topu znalazła się na dnie. Rola Dyrektora Sportowego musi zostać koniecznie rozważona, aby poprowadzić nowy proces. Chcielibyśmy ujrzeć fundusze przeznaczone na inwestycje w drużynę, aby zostały one wyodrębnione. Pragniemy także znaczącej niezależności dla doświadczonych ludzi, zaangażowanych w podejmowanie decyzji dotyczących funkcjonowania klubu.

– Ważne jest teraz, żebyśmy trzymali się razem we wsparciu drużyny i zobaczyli piłkarzy dających z siebie wszystko dla klubu i fanów przez resztę sezonu, a także poza nim.

Dyskusja