Getty Images

Już w sobotę o godzinie 18:30 po raz pierwszy na ławce trenerskiej Manchesteru United w roli menedżera zasiądzie Ole Gunnar Solskjaer. W ramach przedmeczowej rozgrzewki zapraszamy do przeczytania wywiadu z Ashley Youngiem, który nie ukrywa swojego podekscytowania w związku ze współpracą z nowym szkoleniowcem.

– To był trudny tydzień, ale musimy żyć dalej, iść naprzód i skoncentrować się na sobotnim spotkaniu. Musimy wrócić na zwycięski szlak – zaczął Young. – Wychodzisz tutaj jako piłkarz i chcesz wygrywać, grać dla tego fantastycznego klubu, najlepszego klubu na świecie. Teraz musimy patrzeć do przodu, spoglądać na te kilka meczów, które niedługo nadejdą. To będą pracowite święta, jednak chcemy zdobywać punkty i wspinać się w górę tabeli.

Solskjaer to nie jedyna osoba, która ponownie wraca do pracy na Old Trafford. Oprócz niego, do sztabu szkoleniowego dołączył były asystent sir Aleksa Fergusona, Mike Phelan, który będzie pracował wraz z Michaelem Carrickiem, Kieranem McKenną oraz trenerem bramkarzy Emilio Alvarezem.

– Jestem pewien, że Ole jest podekscytowany swoim powrotem, tak samo jak Mike Phelan. – kontynuował Anglik. – Dla Ole ponowne przyjście tutaj musi być niewyobrażalne. Kibice go kochają, on kocha klub i to może być tylko dobre dla nas. Poprzednio pracowałem z Mike’em i dla mnie, jako jednego ze starszych gości, to miłe znowu zobaczyć go na boisku treningowym.

– Carras, Kieran i Emilio byli fantastyczni. Jednostki treningowe, które układali, były wspaniałe, pierwszorzędne. Zdecydowanie widzę Carrasa pewnego dnia w roli menedżera. Kieran to też wspaniałe wzmocnienie pierwszego zespołu (trener z drużyny U-18 – przyp.red.). On czuje się tutaj jak ryba w wodzie i oczywiście Emilio to również wybitny trener bramkarzy. Fajne dla nich, że są tutaj i mogą pracować pod wodzą Ole oraz Mike’a.

– Główna sprawa dla nas to nie dać się ponieść i zamiast tego, skoncentrować się na naszej boiskowej pracy oraz w pełni przygotować się do weekendowych spotkań. To wszystko, co możemy zrobić jako piłkarze – być przygotowanym i być gotowym do nadchodzącego meczu.

Dyskusja