ManUtd.com

Ole Gunnar Solskjaer z uśmiechem na twarzy pojawił się pomeczowej konferencji prasowej. Norweg był zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy pokonali Huddersfield 3:1.

Przemyślenia po meczu:

– Fantastyczne zwycięstwo, niezmiernie cieszymy się ze zdobytych trzech punktów. Niektóre fragmenty gry były w naszym wykonaniu bardzo dobre. Nie mogę prosić piłkarzy o więcej. Zwycięstwo, trzy gole u siebie, o co mogę prosić? Poprosiłem jedynie o czyste konto, zawodnicy obiecali mi je w najbliższych meczach.

– Początek nie należał do nas. Dwadzieścia minut potrzebowaliśmy, by się uspokoić. Rywal, z którym dziś graliśmy, utrudniał nam zadanie. Potrzebowaliśmy wielu kontaktów z piłką, by stworzyć jakąś sytuację, co spowodowało małą liczbę akcji podbramkowych. Dopiero bramka pozwoliła nam się uspokoić i dodała pewności siebie. Gdybyśmy mieli więcej skuteczności, rywalizacja rozstrzygnęłaby się jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron kluczowa była interwencja Davida, bardzo nam pomogła, a ofensywni gracze nagrodzili go bramką. Po drugim golu czuliśmy się komfortowo i poszliśmy po kolejnego gola. Musimy jednak nauczyć się spowalniania gry na połowie rywali, dziś tego brakowało.

Zmiany od momentu objęcia stanowiska:

– W tydzień nie można zmienić za wiele, ale można zmienić nastawienie mentalne zawodników. Oczekuję, żeby moja drużyna grała w określony sposób, dlatego stopniowo przekazuję zawodnikom swój pomysł. Praca trwa. Zmiana menadżera i przyzwyczajenie się do tego, zajmie zawodnikom trochę czasu, ale powoli widać efekty. Z dnia na dzień będziemy rosnąć w sile. Mówiłem mojemu sztabowi, że w następnym tygodniu dołączą do nas Martial, Lukaku i Sanchez, bardzo nam pomogą.

Forma Paula Pogby:

– Spędzam czas ze swoimi piłkarzami, często rozmawiamy. Każdemu z osobna staram się poświęcić jak najwięcej czasu. W ostatnim meczu zanotował asystę, dziś dwukrotnie trafił do siatki. Świetny mecz. Jestem przekonany, że to spotkanie sprawiło mu wiele radości, a będzie tylko lepiej.

– Obecny Paul, to ten, którego chcemy oglądać zawsze. Znałem go w rezerwach, a nawet zespołach młodzieżowych. Zawsze był szczęśliwym i radosnym chłopakiem z wielkim uśmiechem na twarzy. Powinieneś być szczęśliwym człowiekiem, kiedy grasz dla Manchesteru United, tym bardziej kiedy strzelasz dwie bramki. Paul kocha grę dla swojego klubu i jest prawdziwym chłopakiem Manchesteru United.

Powrót na Old Trafford:

– To bardzo wyjątkowe uczucie, ale byłem dziwnie spokojny. Koledzy ze sztabu sprawili, że bardzo szybko się zaaklimatyzowałem. Kiedy ufasz swoim piłkarzom, całej swojej drużynie, to nie czujesz się spięty. Wyjście z tunelu i śpiewy kibiców, to sprawiło, że czułem się wyjątkowo. Zachowuję pokorę, ale jestem bardzo dumny. Mam nadzieję, że moja rodzina również. Część bliskich oglądała mecz w telewizji, inni byli na stadionie. To był dzień, którego nigdy nie zapomnę.

Powrót Alexisa Sancheza:

– Tak, to prawda, Alexis wraca do gry. Nie pamiętam, kiedy dokładnie wrócił do treningów, ale za nim dwa ciężki dni pracy nad powrotem do dobrej formy i kondycji. Nie wiem, czy zagra już z Bournemouth, ale na pewno będzie w kadrze na mecz z Newcastle.

– Nie mieliśmy okazji porozmawiać szczegółowo. Był razem z nami na treningu, wyglądał świetnie. Pali się do powrotu na boisku. Wydaje się pracoholikiem.

Ofensywny styl drużyny i bocznych defensorów:

– Moja filozofia gry, to szerokość. Dzisiaj na bokach widzieliśmy Lingarda i Matę. Obaj czują się komfortowo, gdy schodzą do środka boiska, dlatego wysoko grają boczni obrońcy, by mogli być na skrzydle. Inaczej jest, gdy na skrzydle gra Martial, czy Rashford, którzy lubią pojedynki z obrońcami rywali i trzymają się linii bocznej. Akcje ofensywne bocznych obrońców to część współczesnego futbolu, które bardzo lubię.

 

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Dyskusja