Phil Neville: Pogba to prawdopodobnie najlepszy pomocnik w Europie

Manchester Evening News Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Phil Neville wypowiedział się na temat wygranej Manchesteru United z Huddersfield. Anglik zwrócił uwagę na bardzo dobry występ Paula Pogby.

Boxing Day w tym roku był wyjątkowo udany dla Manchesteru United. Czerwone Diabły odniosły zwycięstwo 3:1 z Huddersfield, które było drugim z rzędu w lidze po objęciu sterów przez Ole Gunnara Solksjaera. Świetną formę zaprezentował również Paul Pogba, który zdobył dwie bramki.

Na temat Francuza po meczu wypowiedział się sześciokrotny mistrz Anglii z Manchesterem United – Phil Neville. W programie BBC Match of The Day Anglik przyczyny wzrostu formy Pogby upatrywał w odejściu Jose Mourinho.

– Mieli najlepszego piłkarza na boisku i prawdopodobnie najlepszego pomocnika w Europie w osobie Paula Pogby. W dodatku miał swój dzień. Ostatnie osiemnaście miesięcy było dla niego rozczarowujące i frustrujące z powodu trudnych relacji z trenerem. Teraz wygląda, jakby zrzucił z siebie ciężar, gra swobodnie. Z takim podejściem i odpowiednią arogancją wszystko jest możliwe. Znów wrócił do swojej najlepszej wersji. Kiedy gra najlepiej jak potrafi, jest najlepszym piłkarzem w klubie. Powinien mieć około 12-15 bramek w sezonie. Dotychczas nie miał jeszcze takiej kampanii, ale może mieć.

Paul Pogba wystąpił w tym sezonie w 22 spotkaniach Manchesteru United. Zdobył siedem bramek i zanotował sześć asyst. Pod wrażeniem formy Francuza był również nowy trener Czerwonych Diabłów, Ole Gunnar Solksjaer.

– Spędzam czas z piłkarzami, staram się każdemu indywidualnie poświęcić jak najwięcej czasu. Paul jest w fantastycznej formie. Ostatnio wykreował dwie lub trzy bramki, dzisiaj zdobył dwa gole. To jest Pogba którego znam, którego pamiętam z występów w rezerwach i drużynach młodzieżowych. Zawsze był szczęśliwym chłopakiem, zawsze na jego twarzy był uśmiech. Kiedy grasz dla Manchesteru United to musisz być uśmiechnięty. To odpowiedzialność, ale także zaszczyt i przywilej. Paul kocha grać dla Man Utd, jest dzieckiem, któe wie, co to znaczy grać dla tego klubu.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze