manutd.com

Ole Gunnar Solskjaer w piątek spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej poprzedzającej ligowy mecz Manchesteru United z Bournemouth. Poniżej przedstawiamy zapis tego, co miał do powiedzenia menedżer “Czerwonych Diabłów”.

Sytuacja kadrowa:

– Od ostatniego meczu z Huddersfield nie trenowaliśmy zbyt dużo, ponieważ czwartek był dla nas dniem wolnym. Dziś odbędziemy trening całą grupą. Lukaku, Martial i Sanchez trenowali wczoraj indywidualnie i mam nadzieję, że dziś dołączą do reszty zespołu. Zobaczymy, jak będą wyglądać i podejmiemy decyzję. Rojo i McTominay do mojej dyspozycji będą za kilka dni. Smalling narzeka na uraz stopy i wątpię, że zobaczymy go na boisku w tym roku. Możliwe, że wróci dopiero na mecz z Tottenhamem, ale nic nie wiadomo na pewno.

Słabe punkty:

– Są rzeczy, które możemy, a nawet musimy poprawić. Nie bez powodu jesteśmy dopiero na szóstym miejscu w tabeli Premier League. W ostatnim czasie nie graliśmy konsekwentnie, nie byliśmy w stanie zagrać na zero z tyłu, a z przodu zbyt często nie strzelaliśmy bramek. W dwóch ostatnich meczach straciliśmy dwa gole po stałych fragmentach, to trzeba zmienić. Gra defensywna nie wyglądała źle, ale musimy wypracować sobie nawyk, by nie tracić bramek. Jest wiele rzeczy do poprawy, musimy patrzeć na słabe strony, by je zmienić na lepsze. Przyszedłem z zewnątrz i w krótkim czasie nie jestem w stanie dużo zmienić. Dużo rozmawiam z piłkarzami, wiem co czują, znam ich poziom pewności siebie i obowiązkiem każdego z nich jest poprawić samego siebie.

Odbudowa Sancheza i Lukaku:

– Wydaje mi się, że źle na to patrzycie. Nie mogę zrobić wiele, by wpłynąć na ich postawę na boisku. Jeśli chodzi o Pogbę, on zrobił to sam. Ja mogę rozmawiać z piłkarzami, podpowiadać. Ściągnięto mnie tutaj po to, abym wskazał zawodnikom drogę, a od nich zależy co będą robić na boisku. Nie zgodzę się, że Paul dzięki mnie jest w dobrej formie. To jego zasługa. Zawód piłkarza polega na tym, że sam musisz decydować o tym co robisz na murawie, jak wykorzystujesz swoje szanse. Ja, jako trener, nie mogę powiedzieć piłkarzowi co dokładnie ma robić na boisku. Są w wielkim klubie, muszą używać wyobraźni i kreatywności, by cieszyć się grą.

Szansa gry dla Gomesa:

– Kiedyś sir Matt wypowiedział świetne słowa na temat młodych: “Kiedy jesteś wystarczająco dobry, jesteś wystarczająco dorosły”. Chcemy trzymać się tej tradycji i budować wokół niej drużynę. Potrzebujemy młodych graczy w pierwszej drużynie, by wnosili świeżość. W akademii jest wielu świetnych zawodników i chcemy to wykorzystać. Na ten moment do pierwszej drużyny puka dwóch, może trzech. Gomes dostał swoją szansę i dobrze ją wykorzystał. Inni też mogą się ich spodziewać.

Wybór kapitana:

– Kapitanem nadal jest Antonio, ale ostatnio nie był zdrowy. Za nim kilka naprawdę intensywnych treningów, robi wszystko, by być gotowym na trudny okres. Potrzebujemy go. Nie ma zbyt wielu bocznych obrońców, którzy dają tak wiele na boisku. Kiedy tylko wróci na murawę, będzie nosił opaskę na ramieniu.

Atmosfera w drużynie:

– Kiedy wygrywasz mecze i zdobywasz punkty, każdy jest szczęśliwy. Mam nadzieję, że podtrzymamy tę formę. Musimy zagrać dobre spotkanie z Bournemouth. Ostatnie występy były świetne. Wszystko dla mnie jest jeszcze nowe, ale liczę na podtrzymanie dobrej serii w następnym meczu. To normalne, że gdy przegrywasz, to nie ma uśmiechu na twarzy. My chcemy się uśmiechać.

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Wypróbuj bonus 150% od PZBuk

Dyskusja