Wideo: Mason Greenwood objawieniem 2018 roku w akademii Man Utd

YouTube Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Ma zaledwie 17 lat, a w 19 występach we wszystkich drużynach młodzieżowych Manchesteru United w obecnym sezonie zdobył już 22 bramki. Mason Greenwood, bo o nim mowa, kończący się rok 2018 może uznać za niezwykle udany. Do sieci trafiło właśnie wideo podsumowujące jego występy na niższych szczeblach rozgrywkowych.

Wielu utalentowanych napastników przechodziło przez szeregi akademii “Czerwonych Diabłów”. Giuseppe Rossi i Sylvan Ebanks-Blake pobili wspólnie prawdopodobnie wszystkie z możliwych rekordów drużyny rezerw, ale żaden z nich na dłużej nie zagościł na Old Trafford. Byli też m.in. Federico Macheda, który zdołał zanotować jedynie fantastyczny start w pierwszej drużynie Man Utd, a także Danny Welbeck, dziś broniący już barw Arsenalu.

Na tym tle pozytywnie wyróżnia się oczywiście Marcus Rashford, jednak kibice w czerwonej części Manchesteru spragnieni są kolejnej gwiazdy światowego formatu, wychowanej od najmłodszych lat na Old Trafford, chuchając i dmuchając na nastoletniego Masona Greenwooda.

Na opublikowanym nagraniu (dołączonym na początku artykułu) Anglik imponuje skutecznością i umiejętnością ustawiania się w polu karnym, a jego dodatkowym atutem jest fakt, że to piłkarz potrafiący uderzyć piłkę zarówno prawą, jak i lewą nogą.

Hattrick ustrzelony w niedawnym, wygranym 4:3 meczu FA Youth Cup przeciwko Chelsea, a także fakt włączenia piłkarza do kadry meczowej na spotkanie Ligi Mistrzów z Valencią, jeszcze przez menedżera Jose Mourinho, sugerują, że już niebawem 17-latek zadebiutuje w pierwszej drużynie “Czerwonych Diabłów”. Czy po rewelacyjnych ostatnich miesiącach spędzonych w drużynach młodzieżowych, w 2019 roku gwiazda Masona Greenwooda rozbłyśnie na dobre?

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze