Konferencja Solskjaera po meczu z Bournemouth

Sky Sports Karol Ożóg
Zmień rozmiar tekstu:

Ole Gunnar Solskjaer porozmawiał z dziennikarzami na konferencji prasowej tuż po niedzielnym meczu z Bournemouth, który „Czerwone Diabły” pewnie wygrały 4:1.

Duża liczba strzelonych bramek:

– Cóż, to nie ja strzelam, prawda? Piłkarze stworzyli dziś wspaniałe widowisko i momentami w ofensywie prezentowali się niesamowicie. Taką grę chcą oglądać kibice, a my chcemy grać dla nich. Uważam, że piłkarze też cieszą się grą.

Odmiana gry drużyny:

– Niczego specjalnego nie powiedziałem piłkarzom. Każdego dnia, krok po kroku przekazujemy im ze sztabem nowe pomysły. Tłumaczymy, jak chcemy być ustawieni na boisku, kiedy grać ofensywnie, a kiedy uspokoić grę i zmniejszyć tempo gry. Uważam, że druga połowa była w naszym wykonaniu znakomita. Schodzą na przerwę przy takim wyniku mogliśmy się nastawić na wolniejsze tempo gry i pewną defensywną grę. Piłkarze jednak znakomicie podeszli do swoich obowiązków.

Czerwona kartka dla Erica Bailly’ego:

– Nie mogę na niego narzekać i myślę, że on sam nie będzie narzekał. Dobrze wie, że przestrzelił z tym wślizgiem. Był bardzo podekscytowany tym meczem, wrócił do pierwszej jedenastki. Chciał szybko odzyskać piłkę i rozpocząć atak drużyny. Nie narzekam.

Gra Marcusa Rashforda:

– Jestem zachwycony tym chłopakiem, będzie topowym zawodnikiem na świecie. Chodzi o sposób, w jaki podchodzi do swojej pracy. To, co robi na boisku i ile wkłada w to zaangażowania, jest niesamowite. Przed meczem rozmawiałem z wami o jego atrybutach, a on pokazał, że ma wszystko. To dotyczy również całego zespołu. Żaden przeciwnik nie powinien nas zabiegać na boisku. Marcus tylko to potwierdza. Potrafi na murawie pracować jak defensywny pomocnik, naciska na rywali. Momentami aż muszę go zastopować. Wystarczy spojrzeć na pierwszą bramkę, zastawił piłkę, ograł rywali i na dodatek wiedział, co dzieje się wokół niego.

Postawa Paula Pogby:

– Zanotował w tym meczu topowy występ jako pomocnik, był wszechstronny. Stwarzał zagrożenie pod bramką rywali, wygrywał pojedynki powietrzne, odzyskiwał piłkę dla drużyny i dał z siebie wszystko. Nie popisywał się tym, grał dla zespołu, Przyjęcie, podanie i wyjście na pozycję. W skrócie mówiąc, zagrał świetne, efektowne spotkanie. Doskonale wie, że grając w taki sposób, prezentuje swój najwyższy poziom. Nie ma rzeczy, które mógł zrobić lepiej.

– Przed meczem powiedziałem mu tylko to, co pozostałym zawodnikom. Chcę oglądać ich wszystkich w najlepszej formie, żeby wyrażali siebie na boisku, cieszyli się grą dla Manchesteru United. Wszystko to w ramach naszego pomysłu na grę. Każdy z nich obecnie prezentuje swój najwyższy poziom.

Pomysł na Romelu Lukaku:

– To świetny napastnik i idealny cel podań kolegów. Jeśli zdecydujesz, że ma pełnić rolę rozgrywającego, to nie będzie stał ustawiony przodem do bramki. Dziś miał pełnić obie role. Wbiegał za plecy obrońców, ale też wracał głębiej po podania od kolegów. Miał chwilę przerwy od treningów, więc trzeba popracować nad jego kondycją. Jestem nim zachwycony. Być może był na minimalnym spalonym, ale to nie odbierze mu chwały za świetne wykończenie.

Świetna forma Lindelofa:

– To znakomity europejski obrońca. Potrafi świetnie przejąć piłkę, by później dobrze ją rozegrać. Wie, kiedy przyśpieszyć, a kiedy zwolnić grę. We wszystkich trzech meczach był doskonały.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze