Benitez: Manchester United musi być w pierwszej czwórce

Sky Sports Maciej Ławrynowicz
Zmień rozmiar tekstu:

Już w środowy wieczór Manchester United zmierzy się z Newcastle United F.C. . Z tej okazji na temat klubu z Old Trafford wypowiedział się szkoleniowiec gości – Rafael Benitez. Zdaniem Hiszpana czwarte miejsce to cel minimalny dla takiego klubu jak Manchester United. 

Starcie na St James’ Park to szansa na czwarte zwycięstwo z rzędu dla podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera. „Czerwone Diabły” w tabeli Premier League plasują się na szóstym miejscu z ośmiopunktową stratą do Chelsea, która zajmuje obecnie czwarte miejsce. Zdaniem Beniteza historia klubu oraz obecna forma drużyny zobowiązują, by na koniec sezonu zająć miejsce w pierwszej czwórce.

– To jasne, że Manchester United jest klubem, który spokojnie powinien znaleźć się w pierwszej czwórce. – powiedział szkoleniowiec Newcastle. – Mogą rywalizować z Manchesterem City, Liverpoolem, kimkolwiek. Mówimy o jednym z największych klubów świata. Mają piłkarzy, którzy są na tyle dobrzy, że żeby z nimi wygrać, trzeba być w świetnej formie.

Zapytany, czy ManUtd jest obecnie pod większą presją z powodu zwycięskiego startu Solskjaera, Benitez powtórzył:

– Gdy jesteś topowym klubem jak Manchester United, wydajesz miliony każdego roku, to musisz być w czołowej czwórce i wygrać tytuł. To jest właśnie dla nich presja. Nie tylko teraz, oni mieli ją już wcześniej i z pewnością będą ją czuli w tych kilku tygodniach, gdy będą walczyli z Tottenhamem, Chelsea, City, Liverpoolem czy Arsenalem.

Jak świetnie wiemy, ManUtd wygrał ostatnie trzy mecze z rzędu, natomiast Newcastle w ostatnich siedmiu potyczkach, tylko raz zgarnęło komplet punktów. Tym samym „Sroki” zbliżyły się do strefy spadkowej. Benitez ma nadzieję na powtórzenie wyniku sprzed roku, gdy jego podopieczni pokonali ManUtd 1:0.

– Jeśli będziemy pracowali tak ciężko, jak w meczu z Watford, to będziemy mogli rywalizować z każdym, ale potrzebujemy odrobiny szczęścia. – stwierdził Benitez. – W starciach z najlepszymi drużynami tego szczęścia potrzebujesz nawet nieco więcej. Czołowe ekipy karzą, gdy popełniasz błędy. Jeśli chcemy zwyciężyć z ManUtd, to musimy zagrać tak jak z Watford pod względem włożonego wysiłku.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze