Matthew Peters/Man Utd via Getty Images

Cztery mecze i cztery zwycięstwa. Czy można sobie wyobrazić lepszy początek jako menedżer Manchesteru United? Ole Gunnar Solskjaer spełnia marzenia, wygrywając z Newcastle United 2:0. Po sir Mattcie Busbym, tylko Norwegowi udało się zwyciężyć w czterech meczach z rzędu w swoim debiutanckim sezonie w roli szkoleniowca. W wywiadzie dla Sky Sports, “Baby-face killer” przyznał m.in., że cieszy go zachowanie czystego konta. Wyróżnił także grę Lukaku oraz Rashforda, zapewniając, że wkrótce mogą obaj wybiec na murawę w pierwszym składzie.

O najbliższym spotkaniu z Reading:
– Nie zostało zbyt wiele czasu. W sobotę rano gramy FA Cup. Mecz zaczyna się o 13 lub 13:30. Jedziemy jednak do Dubaju, aby popracować trochę nad kondycją. Oczywiście, przeżywamy teraz dobre chwile. Potrzebujemy jednak treningów nad kondycją, ponieważ pod koniec marca i kwietnia będziemy potrzebować zdrowia i mam nadzieję, że będziemy je mieć.

O drugiej połowie meczu:
– Gdy widzisz wielkiego Roma [Romelu Lukaku – wyj. red.] biegnącego wprost na ciebie – tak jak w przypadku bramkarza – wydaje mi się, że musisz schować swoje ręce. Uważam, że drugą połowę kontrowaliśmy bardziej niż pierwszą. W pierwszej byliśmy ospali, wyglądało to trochę jak czyjś benefis. Graliśmy zbyt wolno. Zbyt często poprawialiśmy piłkę, za dużo podań po kwadracie i do tyłu. Wielkim, olbrzymim plusem jest oczywiście czyste konto.

O wystawieniu Rashforda i Lukaku razem:
– Mogę grać nimi dwoma – nie ma problemu. Jeden potrafi grać z prawej strony. Mogę też obu wystawić na środku. Mamy opcje.

O zachowaniu czystego konta:
– W końcu zachowaliśmy czyste konto i uchroniliśmy się przed stałymi fragmentami gry. To był bardzo profesjonalny występ. Nie zagraliśmy na maksimum naszych możliwości, ale wciąż czułem, że mamy nad tym spotkaniem kontrolę. Napieraliśmy na rywali. Marcus popisał się ponownie świetnym uderzeniem, a Rom [Lukaku] dobrą reakcją. To był jego pierwszy kontakt z piłką!

Dyskusja