Ole Gunnar Solskjaer wyjaśnia cel podróży do Dubaju

manutd.com Maciej Ławrynowicz
Zmień rozmiar tekstu:

Jak wiadomo, po meczu z Reading zespół uda się na zgrupowanie do Dubaju. Ole Gunnar Solskjaer na konferencji prasowej poprzedzającej mecz w ramach FA Cup wyjaśnił przyczyną wyjazdu drużyny na tygodniowe zgrupowanie. 

Najpierw mecz na Old Trafford z Reading a później samolot i podróż do Dubaju. Tak pokrótce prezentuje się plan Manchesteru United na najbliższe godziny. Zgrupowanie w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich to szansa na przygotowanie do kolejnego meczu Premier League. Sztab szkoleniowy wraz z piłkarzami zrobi wszystko, by przedłużyć szczęśliwą serię zwycięstw do pięciu meczów.

Jak na pierwszy wspólny wyjazd zapatruje się Ole Gunnar Solskjaer?

– Muszę poznać zawodników, ponieważ miałem mnóstwo czasu, by do nich mówić, ale niewiele by z nimi trenować. – stwierdził Norweg. – To będzie dobry moment, by wykonać solidną pracę, ciężko potrenować, tak więc jeśli któryś z zawodników myśli, że to są wakacje, to jest w błędzie. Jesteśmy tam, by trzymać się razem, ciężko trenować na płaszczyźnie fizycznej i z pewnością przygotować się do meczu z Tottenhamem.

Szansa na popracowanie nad szczegółami to dobry moment, ponieważ po świątecznym okresie i graniu co trzy dni, Solskjaer będzie miał szansę, by na zgrupowaniu przekonać wszystkich na grę w sposób, który Norweg preferuje.

– Bardzo cieszę się z możliwości pracy z nimi. – stwierdził Solskjaer. – Chcą się uczyć, chcą się doskonalić i to jest dla piłkarza klucz. Jeśli jesteś wystarczająco głodny, wystarczająco pokorny, by wiedzieć, że musisz ciągle pracować, udoskonalać się, to na końcu będziemy lepsi jako drużyna.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze