Tom Purslow/Man Utd via Getty Images

Romelu Lukaku w wywiadzie dla klubowej telewizji opowiedział o swoich odczuciach związanych z meczem z Reading.

Romelu Lukaku był jednym z bohaterów pucharowego spotkania z Reading. Belg strzelił bramkę na 2:0, ustalając tym samym wynik spotkania. Po meczu podzielił się swoimi uwagami na temat spotkania.

– Nasze dzisiejsze zwycięstwo nie było komfortowe, stać nas na dużo lepszą grę. Cieszy nas jednak fakt, że wywalczyliśmy awans. Przed nami wyjazd do Dubaju, gdzie dobrze przygotujemy się do następnego meczu z Tottenhamem.

– Powoli wszystko zaczyna układać się dobrze zarówno dla mnie, jak i całej drużyny. Wróciliśmy do bycia sobą. Dobrze jest widzieć, jak piłkarze cieszą się z gry i odnoszonych zwycięstw. Jesteśmy Manchesterem United i za każdym razem wychodzimy na boisko, by wygrywać. Podejście jest bardzo ważne.

– Rywalizacja w zespole jest bardzo ważna. Chcemy, żeby na każdej pozycji była walka o to, kto wystąpi w następnym meczu. To przynosi duże korzyści zespołowi, który staje się lepszy. Treningi z Ole pozwalają nam jak najlepiej przygotować się do kolejnych meczów.

– W trakcie treningów mamy okazję współpracować i korzystać z wiedzy świetnego trenera. Otrzymujemy wskazówki odnośnie poruszania się po boisku, czy wykańczania akcji. Jego pomysł na grę daje mi dużo korzyści. Ole zdaje sobie sprawę z tego, jakim jestem napastnikiem i pomaga mi wykorzystać moje mocne strony. Mogę być ustawiony tam, gdzie czuję się najlepiej.

Dyskusja