David Price via Getty Images

Rozlosowano pary 1/16 finału Pucharu Anglii. Najciekawiej zapowiadające się spotkanie zostanie rozegrane na Emirates, gdzie Arsenal zmierzy się z Manchesterem United.

Dzisiaj rozegrane zostało ostatnie spotkanie 1/32 finału Pucharu Anglii. Grające przed własną publicznością Wolverhampton pokonało Liverpool 2:1. Tuż po zakończeniu tego meczu poznaliśmy pary 1/16 finału. Nie zabraknie w nich ciekawych spotkań – najciekawsze będzie miało miejsce w Londynie: Arsenal podejmie Manchester United.

Obie ekipy w poprzedniej fazie wyeliminowały drużyny znajdujące się w niższych klasach rozgrywkowych. Arsenal pokonał na wyjeździe 3:0 Blackpool, z kolei Manchester United pewnie pokonał na Old Trafford Reading. Historia spotkań pomiędzy “Kanonierami” a “Czerwonymi Diabłami” jest niezwykle bogata, a bilans meczów na Emirates jest korzystny dla Arsenalu. W 95 takich spotkaniach londyńczycy byli górą 48-krotnie, a tylko 28 razy schodzili z boiska pokonani.

Tradycją FA Cup jest powtarzanie meczu, który za pierwszym razem zakończył się remisem. W tym sezonie w 1/32 finału takich spotkań mieliśmy cztery. Wszystkie pary 1/16 finału Pucharu Anglii prezentują się następująco:

Swansea – Gillingham
Wimbledon – West Ham
Shrewsbury / Stoke – Wolverhampton
Milwall – Everton
Brighton – West Brom
Bristol City – Bolton
Accrington – Derby / Southampton
Doncaster – Oldham
Chelsea – Sheffield Wednesday / Luton
Newcastle / Blackburn – Watford
Middlesbrough – Newport
Manchester City – Burnley
Barnet – Brentford
Portsmouth – QPR
Arsenal – Manchester United
Crystal Palace – Tottenham

Dyskusja