Getty Images

Kolejny dzień okienka transferowego za nami. Kluby szukają wzmocnień, a media rozpisują się na temat kolejnych ruchów transferowych. Real Madryt pozyskał skrzydłowego Manchesteru City. Manchester United tymczasem chce ściągnąć gracza grającego w Chinach. 

Oficjalnie:

Jermain Defoe dołącza do Glasgow Rangers na zasadzie osiemnastomiesięcznego wypożyczenia. Doświadczony Anglik wzmacnia drużynę Stevena Gerrarda po tym jak nie udało się klubowi zakontraktować Dominica Solanke.

Brahim Diaz przechodzi do Realu Madryt. Kwota transferu oscyluje wokół 18 milionów euro, a może wzrosnąć do 22 milionów. Manchester City otrzyma także piętnaście procent z kwoty kolejnego transferu piłkarza. Jeżeli klubem kupującym będzie Manchester United, to “Obywatele” otrzymają czterdzieści procent kwoty zapłaconej za swojego wychowanka.

Nieoficjalnie:

Manchester United jest zainteresowany Yannickiem Carrasco. Belg gra obecnie w Chinach dla Dailian Yinfang. (“Sun on Sunday”)

“La Gazzetta dello Sport” informuje, że Manchester United chce latem ściągnąć do siebie Kostasa Manolasa z AS Romy. Grek ma w kontrakcie klauzulę wykupu w wysokości 30.5 miliona funtów.

Cesc Fabregas przebywa obecnie w Monaco, gdzie negocjuje warunki umowy z klubem z Księstwa. Pomocnik przejdzie do Monaco z Chelsea. Nie wiadomo ile wyniesie kwota za transfer Hiszpana. Wcześniej spekulowano, że Chelsea odda pomocnika za darmo, jednak “The Sun” informuje, że Monaco będzie musiało zapłacić 10 milionów euro za byłego piłkarza Barcelony.

“Daily Mirror” informuje, że Arsenal chce mieć w swoich szeregach Jamesa Rodrigueza. Dziennik ma informacje, że Real Madryt zaakceptował ofertę w wysokości 63 milionów funtów za Kolumbijczyka.

Dyskusja