Michael Regan/Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer jest zadowolony z losowania kolejnej fazy FA Cup, w której “Czerwone Diabły” na wyjeździe zmierzą się z Arsenalem.

Ole Gunnar Solskjaer w rozmowie z klubową telewizją skomentował losowanie IV rundy FA Cup. Tym razem Manchester United wybierze się do Londynu, gdzie o awans do kolejnej rundy powalczy z miejscowym Arsenalem.

– Wszyscy mówią o naszych ostatnich pięciu wygranych, ale pamiętajmy, że nie mierzyliśmy się z wielkimi rywalami. Można pokonać tylko tych rywali, z którymi się gra. Potrzebujemy takich meczów, jak ten z Arsenalem, aby zostać sprawdzonym i wejść na wyższy poziom. Jeśli chcesz sięgnąć po FA Cup, musisz pokonać każdego, kto stanie na twojej drodze.

Menadżer “Czerwonych Diabłów” myślami wrócił również do roku 1999, w którym Man Utd wygrał z Arsenalem po fantastycznej końcówce spotkania, by następnie sięgnąć po puchar.

– Najlepszym wspomnieniem z rywalizacji z Arsenalem jest chyba spotkanie w 1999 roku. To był niesamowity mecz. Najpierw Peter Schmeichel znakomicie wyczuł rywala i obronił rzut karny, a później Giggs popisał się dryblingiem i dał nam zwycięstwo. Gdyby nas wtedy pokonali, pewnie sięgnęli by później po dublet i wyprzedzili nas również w lidze. Ta parada Petera była na wagę złota, na wagę zdobycia Potrójnej Korony.

Na temat losowania wypowiedział się również jeden z asystentów Solskjaera, Michael Carrick.

– To typowe losowanie, kiedy oczekujesz fajnego, spokojnego meczu na własnym stadionie – zażartował.

– Fakt jest taki, że jeśli chcesz awansować do finału i cieszyć się ze zdobycia trofeum, musisz grać z najlepszymi i ich pokonywać. Nie możemy się doczekać spotkania w Londynie.

Dyskusja