Konferencja prasowa Solskjera przed meczem z Tottenhamem

Sky Sports Karol Ożóg
Zmień rozmiar tekstu:

Wyjątkowo w czwartek wieczorem Ole Gunnar Solskjaer spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. W niedzielę „Czerwone Diabły” na Wembley zmierzą się z Tottenhamem.

Pobyt w Dubaju:

– Było bardzo dobrze. Za nami cztery dni dobrych i ważnych treningów. Wydaje mi się, że zawodnikom podobało się w tamtym ośrodku treningowym. Pracowali bardzo ciężko i dla mnie to ważne, podobało mi się to. Nakreśliliśmy sobie kilka zasad pracy.

Zdrowie Paula Pogby:

– Pod koniec wyjazdu wyglądał bardzo dobrze, więc wydaje mi się, że jest w pełni zdrowy i będzie do mojej dyspozycji. Miał problemy z nogą, ale bez problemu przeszedł przez dwa ostatnie treningi, więc jest dobrze.

Sytuacja Marcosa Rojo:

– Marcos wrócił do Argentyny ze względu na uraz. Nie wiadomo na jak długo. Najważniejsze jest to, by odpoczął zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Wróci do nas wypoczęty i silniejszy.

Forma drużyny:

– Każdy dzień i każdy mecz przybliża nas do tego, by drużyna w stu procentach grała tak, jak tego od nich wymagam. Coraz bardziej się rozumiemy i wiemy, jak chcemy grać. Ostatnie spotkania nie były złe, ale zawsze są rzeczy, które możemy poprawić. Można polepszyć relacje, współpracę poza boiskiem i na murawie, więc wierzę, że zobaczymy pozytywnie nastawiony zespół w kolejnych meczach.

Praca Mauricio Pochettino:

– W Tottenhamie wykonał bardzo dobrą robotę. Jest jednym z.. No właśnie. Spekulacje nie biorą się znikąd. Spisuje się bardzo dobrze w swojej drużynie, a moją pracą nie jest to, by oceniać innych. Skupiam się na sobie i swoim zespole.

Pierwszy poważny test:

– Mieliśmy ważne testy już wcześniej. Newcastle na wyjeździe było ważnym testem, Cardiff na wyjeździe było testem, pierwszy meczu u siebie był testem, jak zareagują na nas kibice. W Premier League sprawdzają cię w każdym meczu. Teraz przed nami poważny test, mecz z czołowym zespołem. Jeśli chcemy się do nich zbliżyć, a później ich wyprzedzić, musimy się dobrze zaprezentować i wygrać.

Transfery:

– Czasami też zaglądam do gazet i spekulacje na temat transferów Manchesteru United są niesamowite. Podpisali z nami kontrakty zawodnicy, o których nawet nie słyszałem. Nie mogę komentować takich rzeczy. Mamy swoich zawodników, prowadzimy rozmowy. To nie zależy tylko ode mnie.

Podejście do meczu z Tottenhamem:

– Zawsze staramy się przystosować do każdego zespołu. Gramy z jedną z najlepszych drużyn w Anglii. Oczywiście musimy być świadomi ich siły, ale my też musimy atakować. Atak to też nasza siła. Ofensywna gra, atakowanie zespołem i narzucanie własnego stylu gry. Nie będziemy mieli aż tylu szans na atak, co w poprzednich meczach, więc musimy być skoncentrowani, gdy odzyskamy piłkę. Wtedy nie będzie miejsca na błędy, bo Wembley to boisko o sporych wymiarach.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze