Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Brighton

Manchester Evening News Karol Ożóg
Zmień rozmiar tekstu:

W piątkowy poranek menedżer „Czerwonych Diabłów” spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej poprzedzającej ligowy mecz z Brighton na Old Trafford. 

Kontuzja Fellainiego:

– Ma problem z łydką, to przykre. Prawdopodobnie wypada z gry na trzy, może cztery tygodnie. Utrata każdego piłkarza to ból, bo każdy z nich ma coś specjalnego, coś innego. Wszyscy się zgodzą z tym, że Fellaini ma to coś. Będzie ciężko pracował, by szybko wrócić, bo wie, że nadchodzą wielkie spotkania.

Wypowiedzi Mourinho:

– To jasne, że ma przyszłość w wielkich klubach. Jest fantastycznym menadżerem, który wiele zrobił dla rozwoju piłki. Patrząc na wyniki, jakie osiągał w swojej karierze, nie będzie miał żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Nie mogę jednak komentować wszystkiego, co powie. Cieszę się swoją pracą, to jedyne co mi pozostało.

Dobry start:

– Od jakiegoś czasu powtarzam, że w Manchesterze United, nieważne czy jesteś piłkarzem, czy trenerem, do meczu podchodzisz z nadzieją na zwycięstwo. Taka jest idea tego klubu. Za nami sześć dobrych, zwycięskich meczów, ale najważniejszy dla nas jest ten, który zagramy jutro. Piłkarze nie mogą doczekać się tego spotkania. Oczekuję od moich chłopaków reakcji na meczu u siebie z drużyną, którą musimy zdominować i być lepszym zespołem. Takie jest nasze nastawienie. Jeśli będziemy podchodzić tak do każdego meczu, będziemy zdobywać punkty i piąć się w górę tabeli.

Powrót Sancheza:

– Piłkarz uwielbia grać w piłkę, nie ważne jak ma na nazwisko. Alexis miewał problemy ze zdrowiem, musiał pauzować. Wiem, jak bardzo jest to frustrujące dla piłkarzy, kiedy długo czekają na powrót na murawę. W meczu z Reading może mógł powiedzieć mi wcześniej, że potrzebuje zmiany, ale to przeszłość. Na ostatnich treningach błyszczał formą. Jego nastawienie jest wzorowe i nie mogę doczekać się, aż zobaczę go na boisku. Być może wystąpi w meczu z Brighton.

Kontuzje w zespole:

– Na tym etapie to normalna rzecz, jednak nie mamy zbyt wielu problemów. Chodzi o drobne urazy kilku graczy. Smalling i Rojo zaczęli już biegać, ale potrzebują czasu na powrót do formy. Alexis trenował z nami przez cały tydzień i mam nadzieję, że będzie gotowy na mecz. Fellaini nie będzie dostępny przez trzy, cztery tygodnie.

Czas spędzony w Man Utd:

– Uwielbiam ten czas. Muszę wam przyznać, że nie mogę doczekać się aż znów wstanę rano i zacznę pracować. Zawsze tak miałem. W Molde, w Cardiff. Zawsze kochałem pracować z ludźmi, podciągać umiejętności piłkarzy, a później położyć się spać. W ten miesiąc spotkałem się z wieloma znajomymi, pojeździłem po okolicy, nie jestem zdany tylko na siebie. Znalazłem już miejsce dla siebie i nie będę musiał mieszkać w hotelu.

McTominay:

– To młody chłopak, bardzo ciężko pracuje na treningach, wierzymy w niego. Pracujemy nad przedłużeniem jego kontraktu. Patrząc na sytuacje kadrową i kontuzję Fellainiego, wątpię w jakiekolwiek ruchy.

Styczniowe transfery:

– Czy jakieś będą? Nie, nie bardzo.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze