ManUtd.pl ocenia: Serio trwaj

Błażej Duda

Manchester United do sześciu wydłużył serię wygranych spotkań w Premier League do listy pokonanych rywali dopisując Brighton. „Mewy” uległy na Old Trafford 1:2 po golach Pogby i Rashforda, ale postawiły twarde warunki w drugiej połowie. Zapraszamy do zapoznania się z oceną występu podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, jakiej dokonał jeden z redaktorów serwisu ManUtd.pl.

David de Gea – Po heroicznym występie na Wembley, gdzie niemal w pojedynkę wywalczył czyste konto, znów był tylko widzem. Wyłapał dwa proste strzały i zaliczył dwa wyjścia do dośrodkowań – jedno zakończyło się bolesnym zderzeniem z rywalem, a przy drugim piąstkował zbyt słabo. Ocena: 5

Ashley Young – Brighton miało dość prosty plan na to spotkanie i realizowało go dzięki nie najlepszej dyspozycji Younga. Długie piłki zbyt często dochodziły do rywalizującego z Aglikiem Locadii i w pierwszej i drugiej połowie. Po kiksie w 14. minucie, podobny błąd zdarzył mu się kwadrans później. Z przodu Young dość często wychodził na dobre pozycje, ale jego dośrodkowania okazywały się rozczarowująco niedokładne, choć ostatecznie i Dalot i Rashford oddali po nich strzały. Lepiej wyglądały jego dogrania z narożnika. Ocena: 5

Victor Lindelof – Zademonstrował swoje możliwości w grze głową dzięki aż 6 wygranym pojedynkom główkowym i 5 wybiciom, co było dość istotne przeciwko sobotnim rywalom. Ponownie wartością dodaną były jego podania ze strefy w obronnej w tym kapitalna piłka posłana do Martiala. Poślizg Szweda ułatwił asystę Propperowi. Ocena: 7

Phil Jones – Wyręczany z większości zadań przez Lindelofa, zaliczył tylko 1 wybicie, 1 zablokowany strzał i 1 wygraną główkę. Tym bardziej jego oceny nie poprawia współudział przy bramce Grossa. Ocena: 5

Diogo Dalot – Przez długi czas nie dawał poznać że jest tylko zastępstwem dla Shawa na nietypowej dla siebie pozycji. Był aktywny w akcjach ofensywnych, tworzył szybkie akcje z Martialem i Rashfordem, choć brakowało mu precyzji przy wyprowadzaniu piłki z głębszych pozycji. Spalił się w 3. minucie, gdy mógł lepiej uderzyć sprzed szesnastki. Przytomnie podawał przy bramce Rashforda, ale jego konto wyzerował gol Grossa, którego nie zdołał upilnować. Ocena: 5

Nemanja Matić – Wykonał zdecydowanie najwięcej podań na boisku, z czego wiele trafiało do partnerów ustawionych pomiędzy liniami lub wręcz na pozycjach strzeleckich. W ciągu kwadransa po przerwie wypracował łącznie cztery sytuacje dla Martiala, Pogby i Rashforda; ładnie wyprowadził również kontrę w 81. minucie. W kilku sytuacjach angażował się w pressing na połowie Brighton, co może tłumaczyć dlaczego tak często rywale odnajdowali wolną przestrzeń przed polem karnym De Gei. Mogło się obyć bez dwóch strat na lewej obronie. Ocena: 6,5

Ander Herrera – Zakończył kolejny mecz bez strat, a z kilkoma przydatnymi interwencjami w obronie (24. i 77. minuta). Chętnie podłączał się do ofensywy, efektem czego m.in. świetne podanie do Younga w 20. minucie. Ocena: 6,5

Paul Pogba – Nastawiony bardziej na zadania ofensywne, oddał aż 7 strzałów, podejmując nawet próbę z przewrotki, ale w paru sytuacjach można było wymagać od niego większej precyzji. Dobrym przyjęciem minął Bonga i wywalczył rzut karny, który pewnie wykonał, trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że po tym spoczął na laurach. Niewidoczny w drugiej połowie. Ocena: 6,5

Jesse Lingard – Kilka razy ładnie zabrał się z piłką w szybszym ataku, jak zwykle dorzucał swój wkład w próby odbioru (ładny powrót w pierwszym kwadransie), ale był raczej pasażerem. Nie zdołał wykorzystać dośrodkowania Rashforda w 53. minucie. Ocena: 4

Marcus Rashford – Udany jubileusz i kolejny dowód, że Anglik nadaje się na lidera ofensywy. Sprytny ruch bez piłki, wysoki pressing i gra z klepki pozwalały budować kolejne akcje, a to, czego momentami brakowało w ostatnim podaniu, nadrabiał dryblingiem. W 22. minucie próbował zaskoczyć Buttona i z ostrego kąta zmieścić piłkę w okienku, ale nie będziemy mu wypominać, że udało się to dopiero przy drugiej próbie, już po tym jak ośmieszył Grossa. Niewiele zabrakło mu przy strzale z rzutu rożnego tuż po przerwie, a w 53. minucie groźnie dośrodkowywał. Ocena: 7,5

Anthony Martial – Ukończył 4 z 6 dryblingów i wywalczył 2 rzuty wolne oraz stworzył 2 szanse strzeleckie. Nadal zaskakująco rzadko dochodzi jednak do okazji bramkowych. Oprócz strzału, który poprzedził kapitalny zwód w jego wykonaniu, do pokonania Buttona miał jeszcze tylko jedną okazję zabrakło jednak lepszego wykończenia do pary z fantastycznym przyjęciem. Ocena: 6,5