7 zwycięstwo z rzędu, mimo nerwowej końcówki z Brighton

Paweł Smyk

Manchester United wygrywa 7 mecz na 7 możliwych za kadencji Ole Gunnara Solskjaera. Po zwycięstwie 2:1 z Brighton & Hove Albion brakuje już tylko 3 punktów do czołowej czwórki.

Pierwsza połowa dość daleko od ideału, ale warto zauważyć jedno – Manchester United wygląda po prostu jak drużyna, która na Old Trafford pojawiła się po to, by zgarnąć zwycięstwo. Bardzo pewna postawa, która konsekwentną grą zaowocowała w dwubramkowe prowadzenie.

Zanim do tego doszło, dobrą sytuację miał w 20. minucie Marcus Rashford, którego uderzenie zmierzające w światło bramki wybił tuż sprzed niej defensor rywali. Swoją szansę miał też Paul Pogba, który nieoczekiwanie spróbował uderzenia z przewrotki.

Francuz odegrał już główną rolę przy pierwszej bramki. Najpierw świetnym przyjęciem kierunkowym wszedł przed obrońcę, który sfaulował go w polu karnym. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Pogba we własnej osobie i znakomicie uderzył.

Jeszcze lepszą sytuację ze wszystkich dotychczasowych miał Anthony Martial, który otrzymał fenomenalne długie podanie od Victora Lindelofa. Były piłkarz Monaco dobrze opanował piłkę, ale golkiper był już zbyt blisko, by można go było pokonać.

Marcus Rashford wyraźnie urósł pod okiem Ole Gunnara Solskjaera i dzisiejszego popołudnia wykreował kolejną porcję magii. Po podaniu Diogo Dalota z lewej strony szybkim zwodem przełożył piłkę obok rywala i perfekcyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę w samym okienku bramki.

Druga połowa była bardzo podobna do tej z Tottenhamem. Całe szczęście, że Brigton to nie „Koguty” i nie mają na tyle umiejętności, by ostrzeliwać bramkę Davida de Gei. W 72. minucie udało się strzelić gola kontaktowego. Davy Propper posłał znakomite dośrodkowanie w pole karne zewnętrzną częścią stopy, Phil Jones nie sięgnął futbolówki, Diogo Dalot źle się ustawił i Pascal Gross wpakował piłkę do siatki.