getty images

Za niespełna trzy tygodnie hymn Ligi Mistrzów rozbrzmi na Old Trafford. Dla Manchesteru United będzie to nowe rozdanie i zupełnie inne rozgrywki niż te, które oglądaliśmy jesienią. Jednak nie dla wszystkich ten dzień może okazać się dobry, gdyż podczas wczorajszego meczu w Pucharze Francji Neymar doznał poważnej kontuzji. Czy ominie go starcie w “Teatrze Marzeń”?

Manchester United pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera to zupełnie inna drużyna niż ta, którą w grudniowym losowaniu jako swojego rywala poznało PSG. Nikt z ekipy mistrzów Francji nie ukrywał radości z przeciwnika, jakiego przydzielił im los. Jednak po przyjściu Norwega i gwałtownej transformacji “Czerwonych Diabłów” los dla Paryżan już nie wydaje się być taki dobry, a to jeszcze nie koniec kłopotów.

Jedna z największych gwiazd ekipy Tuchela doznała poważnej kontuzji. W meczu Pucharu Francji przeciwko RC Strasbourg Alsace, brazylijczyk z powodu urazu stopy musiał opuścić boisko w 62. minucie meczu. Neymar, podobnie jak rok temu, wykręcił stopę i przeniósł na nią cały ciężar ciała. Poprzedni uraz tego typu kosztował go dwa miesiące przerwy od piłki. Do meczu z Manchesterem United pozostały niespełna 3 tygodnie.

Na pomeczowej konferencji, trener Thoms Tuchel oznajmił – Neymar jest poważnie kontuzjowany. To najgorsza rzecz jaka mogła nas spotkać.

Warto dodać, że podczas sobotniego meczu ligowego przeciwko EA Guingamp, w którym PSG rozgromiło rywala aż 9:0, urazu doznał Marco Veartti. To kolejna z kluczowych postaci paryskiej drużyny. Jednak w niedzielę klub wydał na swojej stronie oficjalny komunikat, że kontuzja Verattiego nie jest poważna i wkrótce powinien wrócić do gry:

“Prześwietlenie lewej kostki Verattiego wykazało, że jest skręcona, ale nie ma żadnych poważnych uszkodzeń. Najbliższy rozwój sytuacji pozwoli nam ustalić jak długo potrwa leczenie i kiedy piłkarz będzie gotowy do gry.”

Nieoficjalne doniesienia podają, że Veratti ma wrócić do gry już na początku lutego, co by sugerowało, że w przeciwieństwie do Neymara, będzie gotowy do meczu na Old Trafford. Czy brak brazylijczyka w starciu Manchesteru United z PSG osłabi Paryżan i zwiększy szansę podopiecznych Solskjaera na awans?

Dyskusja