Premier League International Cup: Manchester United – Paris Saint-Germain 3:0

manutd.com Sebastian Słabosz

W ostatnim meczu fazy grupowej międzynarodowych rozgrywek Premier League International Cup rezerwy Manchesteru United pewnie pokonały 3:0 drugą drużynę mistrza Francji, Paris Saint-Germain, i tym samym rzutem na taśmę zapewniły sobie awans do dalszej fazy tego turnieju z pierwszego miejsca w grupie, po uprzednich remisach z rezerwami PSV Eindhoven i Derby County. Bohaterem spotkania został strzelec dwóch goli, Tahith Chong.

Co ciekawe mecz od pierwszych minut w roli kapitana rozpoczął w barwach rezerw „Czerwonych Diabłów” Scott McTominay i to właśnie Szkot bardzo szybko, bo już w 2 minucie spotkania dał prowadzenie swojej drużynie. 22-latek otrzymał piłkę w pole karne, przyjmując futbolówkę świetnie się z nią obrócił, gubiąc przy tym obrońcę gości, a następnie perfekcyjnie przymierzył z ostrego kąta po długim rogu.

Goście nie zdążyli się jeszcze podnieść po tak szybkim ciosie, a zaledwie 4 minuty później było już 2:0 dla podopiecznych Ricky’ego Sbragii. Callum Whelan świetnie wywalczył piłkę w środkowej strefie boiska, do bezpańskiej futbolówki ruszył Tahith Chong, który na pełnej szybkości pognał w pole karne PSG i strzałem z bliskiej odległości, mieszcząc piłkę między nogami bramkarza francuskiej drużyny, podwyższy prowadzenie gospodarzy.

Nieco ponad 10 minut później było już 3:0 i ponownie w roli głównej wystąpił Tahith Chong. 19-letni Holender otrzymał piłkę na prawym skrzydle, podbiegł z nią kilka metrów, ściął do środka i przełożył ją sobie na lewą nogę, przy okazji nawijając obrońcę gości, i oddał strzał, który nie okazał się dość precyzyjny, ale sprawił na tyle kłopotów bramkarzowi gości, że ten w fatalny sposób przepuścił ją do siatki.

Już w tym momencie podopieczni Ricky’ego Sbragii osiągnęli cel minimum potrzebny do awansu do kolejnej rundy tych rozgrywek, jakim było pokonanie drużyny z Paryża różnicą co najmniej trzech bramek. Niemniej w pierwszej połowie goście, którzy przyjechali do Manchesteru z zaledwie trzema rezerwowymi, nie zagrozili za bardzo bramce Aleksa Fojticeka.

Zmieniło się to w drugiej odsłonie gry, kiedy to drużyna rezerw mistrza Francji zaczęła przejmować inicjatywę. Kilkukrotnie Alex Fojticek musiał wykazać się kunsztem w bramce gospodarzy, jak chociażby przy strzale Emmanuela Attaha.

Mając w ręku upragnione trzybramkowe prowadzenie, podopieczni Ricky’ego Sbragii w miarę upływu czasu coraz bardziej cofali się i postawili sobie za cel obronę tego wyniku, co mogło się na nich zemścić. Tak się jednak ostatecznie nie stało i „Czerwone Diabły” pokonały drugą drużynę PSG 3:0, awansując tym samym do dalszej fazy rozgrywek Premier League International Cup dzięki lepszej różnicy bramek od grupowego rywala, rezerw Derby County.

W kolejnym meczu podopieczni Ricky’ego Sbragii zmierzą się na własnym boisku z rezerwami Southampton, już w ramach rozgrywek ligowych. Mecz ten zostanie rozegrany w najbliższy piątek, 1 lutego bieżącego roku.

Manchester United U-23 – Paris Saint Germain U-23 3:0 (McTominay 2′, Chong 6′ i 17′)

Skład Man Utd U-23: Fojticek – Tanner, Ercolani, Williams R-S., O’Connor – Willock (Barlow 70′), Whelan, McTominay – Chong, Burkart (Dearnley 70′), Bohui
Niewykorzystane zmiany: Warren, Woolston, Buffonge, Olosunde