Getty Images

Marouane Fellaini jest o krok od odejścia z Manchesteru United – poinformował Simon Stone, dziennikarz stacji BBC Sport. Pomocnik “Czerwonych Diabłów” uzgodnił właśnie warunki kontraktu z chińskim zespołem Shandong Luneng.

W ostatnich dniach sporo mówiło się o tym, że mającym 31 lat Fellainim zainteresowanie wyrażali m.in. działacze AC Milan oraz FC Porto. Wygląda jednak na to, że ostatecznie Belga przekonała perspektywa gry w chińskiej Superlidze, w której okno transferowe zamyka się dopiero wraz z końcem lutego, a nie z końcem stycznia, jak w większości lig piłkarskich na świecie.

Imponujący wzrostem Fellaini to pierwszy piłkarz sprowadzony na Old Trafford po tym jak na menedżerską emeryturę przeszedł sir Alex Ferguson. David Moyes, jego następca, w ostatni dzień letniego okna transferowego 2013 roku zapłacił za byłego podopiecznego z Evertonu sumę rzędu 27,5 miliona funtów.

Reprezentant Belgii nie dalej jak w czerwcu ub.r. podpisał nowy, dwuletni kontrakt z ekipą z Old Trafford, ale wraz z odejściem Jose Mourinho ze stanowiska menedżera Man Utd, szanse Fellainiego na regularną grę mocno spadły i właśnie to zdecydowało o zakończeniu jego ponad 5-letniej przygody z “Czerwonymi Diabłami”. Klub jak na razie odmówił komentarza w sprawie kwoty transferu.

Dyskusja