manutd.com

Manchester United poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że Anthony Martial podpisał nowy, długoterminowy kontrakt z klubem. Umowa Francuza będzie obowiązywała do czerwca 2024 roku. Ponadto Manchester United będzie mógł ją przedłużyć o kolejny rok. 

– Kocham mój pobyt w klubie. Od dnia, kiedy tu dołączyłem, czuję się częścią rodziny United. Jestem niesamowicie oszołomiony ilością miłości i ciepła, jakie fani kierują w moją stronę. Cały czas zadziwiają mnie swoim wsparciem – mówił Martial tuż po złożeniu podpisu pod nową umową.

– Chcę też od razu podziękować Ole oraz jego sztabowi za wiarę we mnie i za to, że pomogli mi podnieść poziom mojej gry. W tym klubie chodzi o wygrywanie trofeów i jestem pewny, że kolejny puchar jest całkiem blisko – dodał Francuz.

Zadowolenia z przedłużenia kontraktu przez Martiala nie ukrywał także tymczasowy menedżer “Czerwonych Diabłów”, Ole Gunnar Solskjaer.

– Anthony to jeden z tych naturalnie uzdolnionych zawodników, z którym każdy trener z przyjemnością by pracował. Jak na tak młodego człowieka ma naprawdę dobry piłkarski umysł. Kiedy zestawimy to z jego wyjątkowym talentem, to sprawia, że przed nim teraz ekscytująca przyszłość – mówił z kolei Norweg.

– Manchester United to idealny klub dla Anthony’ego, w którym będzie się rozwijał w jednego z topowych napastników. Jesteśmy więc zachwyceni tym, że podpisał długoterminowy kontrakt z klubem – dodał.

Tym samym dobiegła końca saga związana z przyszłością Anthony’ego Martiala, która rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku, kiedy to agent Francuza wyjawił, że zawodnik chce opuścić klub z Old Trafford. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło, w tym m.in. menedżer “Czerwonych Diabłów”, w związku z czym ostatecznie 23-latek zdecydował o pozostaniu w Manchesterze United.

Dyskusja