Getty Images

Były defensor Manchesteru United, Gary Neville, to stały ekspert w studiu Sky Sports. Tym razem Anglik wypowiedział się o dylematach, przed którym niedługo przyjdzie stanąć władzom klubu. Jego zdaniem piekielnie ciężkie będzie odrzucenie Solskjaera z grona kandydatów do objęcia stanowiska menedżera na stałe, ponieważ Norweg oprócz kapitalnych wyników, utożsamia się z klubem.

Norweg jest niepokonany od dziewięciu spotkań – osiem z nich wygrał, a w ostatnim starciu z Burnley tylko zremisował. To jego bilans od początku pracy na Old Trafford w roli menedżera. Solskjaer w grudniu zastąpił Jose Mourinho.

– To będzie trudne, by go ignorować – powiedział o Solskjaerze były kapitan Manchesteru United i reprezentacji Anglii. – Ostatecznie to, co Manchester United zamierzał zrobić sześć tygodni temu, to przeszukanie całej Europy w celu znalezienie jednego z najlepszych menedżerów na świecie, by zatrudnić go latem.

– Powinni nadal to robić, bo nikt nie wie, co wydarzy się za trzy lub cztery miesiące. Natomiast jeśli Ole nadal będzie robił to, co robi, to na przełomie kwietnia i maja klub stanie przed ogromnym dylematem. Ponieważ jeśli Ole będzie miał kibiców po swojej stronie, będzie miał piłkarzy po swojej stronie i co najważniejsze, będzie miał wyniki na poziomie, na którym są obecnie, to wtedy będzie niezwykle trudno dla pokładu Man Utd, by rozglądać się gdziekolwiek indziej – stwierdził Gary Neville.

– Ostatnio kilka razy próbowali z menedżerami pokroju Louisa van Gaala, Jose Mourinho i wiemy, że to nie zapracowało tak, jak powinno. Więc uważam, że w tym momencie Ole jest prawdziwym głosem, szczególnie z takimi wybitnymi wynikami. Futbol jest lepszy, fani czują się na Old Trafford lepiej i wyrok powinien zapaść w okolicach marca, kwietnia lub maja – przyznał Anglik.

Inną pozytywną informacją napływającą z obozu Man Utd jest fakt, iż Anthony Martial podpisał z klubem nowy kontrakt, obowiązujący do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 365 dni.

– To byłoby zbyt duże ryzyko, by pozwolić odejść komuś z tak obiecującym potencjałem. Jest ciągle na dobrym poziomie. Liczba jego goli i asyst jest niezła, ale jeszcze wiele może z niego wyjść – skwitował Neville.

Dyskusja