Getty Images

Marouane Fellaini nie jest już piłkarzem Manchesteru United – potwierdził klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Nowym klubem mającego 31 lat reprezentanta Belgii będzie chińskie Shandong Luneng.

Imponujący wzrostem Fellaini to pierwszy piłkarz sprowadzony na Old Trafford po tym jak na menedżerską emeryturę przeszedł sir Alex Ferguson. David Moyes, jego następca, w ostatni dzień letniego okna transferowego 2013 roku zapłacił za byłego podopiecznego z Evertonu sumę rzędu 27,5 miliona funtów.

Przez pięć i pół roku Belg zdążył rozegrać 177 spotkań w koszulce z diabłem na piersi, strzelając przy tym 22 bramki. Miał udział w czterech trofeach wywalczonych przez Man Utd w tym czasie, którymi były: FA Cup, Tarcza Wspólnoty, Puchar Ligi oraz triumf w Lidze Europy, dający awans do Ligi Mistrzów.

W oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie ManUtd.com próżno szukać informacji o kwocie transferu. Nieoficjalnie mówi się natomiast, że za Fellainiego, którego kontrakt wygasał latem 2020 roku, Shandong Luneng zapłaci ok. 10 – 12 milionów funtów. Dodajmy, że belgijski pomocnik, w ostatnim czasie coraz rzadziej pojawiający się w kadrze meczowej, był jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy “Czerwonych Diabłów”.

Dyskusja