Zła passa podpopiecznych Ricky’ego Sbragii w rozgrywkach ligowych trwa. Drużyna rezerw Manchesteru United po porażkach z drugimi ekipami Aston Villi i Fulham, tym razem w miniony piątkowy wieczór na własnym boisku musiała uznać wyższość ekipy Southampton. Tym samym młode „Czerwone Diabły” nie zdobyły w obecnym roku w Premier League 2 choćby punktu.

Kadra „Czerwonych Diabłów” do lat 23 przystępowała do potyczki z rówieśnikami ze „Świętych” w okrojonym składzie. W styczniowym oknie transferowym kilku zawodników kadry Ricky’ego Sbragii udało się na wypożyczenia, aby zaczerpnąć doświadczenia gry na poziomie seniorskim, zaś jeden z filarów defensywy Manchesteru United, Ro-Shaun Williams, zdecydował się opuścić klub na stałe.

W tych okolicznościach do kadry U-23 powołanych zostało na spotkanie z Southampton kilku zawodników z drużyny do lat 18, m.in. Mason Greenwood, James Garner, Dylan Levitt, Brandon Williams, Di’Shon Bernard czy Aliou Traore. Dla Bernarda i Williamsa był to jednocześnie debiut w rozgrywkach na tym poziomie wiekowym.

To gospodarze od samego początku spotkania energicznie rzucili się z atakami na ekipę gości. Na bramkę Southampton uderzali m.in. Tahith Chong, Mason Greenwood, James Garner czy Dylan Levitt, ale ich próby nie doprowadziły do zmiany wyniku.

Goście zaczęli dochodzić do głosu w okolicach 30 minuty spotkania i od razu zrobiło się niebezpiecznie. W 32 minucie Jake Vokins z lewego skrzydła posłał dośrodkowanie w pole karne Manchesteru United, a tam Jonathan Afolabi wygrał walkę fizyczną z Di’Shonem Bernardem i pokonał Mateję Kovara. Bramka gości kompletnie wybiła z rytmu podopiecznych Ricky’ego Sbragii, którzy do końca pierwszej połowy nie za wiele zdziałali już pod polem karnym przeciwników. Do przerwy było 0:1.

W drugiej połowie goście cofnęli się i bronili korzystnego wyniku. Ricky Sbragia zdecydował się na zmianę i Nishana Burkarta zastąpił Joshem Bohuim licząc, że to wzmocni poczynania ofensywne jego drużyny.

„Czerwone Diabły” napierały na swojego rywala niemal przez całą drugą połowę, ale nie znalazły pomysłu na sforsowanie dobrze zorganizowanego bloku defensywnego gości. Próby Bernarda, Bohuiego, Greenwooda czy Chonga okazały się zbyt mało precyzyjne, aby odwrócić losy tego spotkania i trzecia porażka ligowa z rzędu drużyny rezerw Manchesteru United stała się faktem.

Po tym spotkaniu ekipa „Świętych” wskoczyła na pozycję lidera tabeli rozgrywek Premier League 2, do której zajmujące obecnie 5. miejsce w lidze „Czerwone Diabły” tracą już 8 punktów. Oddala się więc szansa awansu podopiecznych Ricky’ego Sbragii do pierwszej dywizji ligi rezerw, gdzie przecież jeszcze nie tak dawno Manchester United świętował mistrzostwa. Klub z Old Trafford ma jednak wciąż duże szanse na załapanie się do play-offów o awans do wyższej dywizji, gdyż ma tyle samo punktów co zajmujące 4. miejsce rezerwy Newcastle, ale też „Sroki” rozegrały o jedno spotkanie mniej.

Teraz podopiecznych Ricky’ego Sbragii czeka ponad dwutygodniowa przerwa, zanim 18 lutego br. zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Stoke City w ramach rozgrywek ligowych.

Manchester United U-23 – Southampton U-23 0:1 (Afolabi 32′)

Skład Man Utd U-23: Kovar – Tanner, Ercolani, Bernard, B. Williams – Levitt, Garner, Gomes (kapitan) – Chong, Greenwood, Burkart (Bohui 59′)
Niewykorzystane zmiany: Fojticek, Olosunde, Barlow, Traore