Minione sobotnie popołudnie nie należało do najlepszych dla kadry Manchesteru United do lat 18. Podopieczni Neila Ryana w ramach rozgrywek Under-18 Premier League wysoko przegrali u siebie z rówieśnikami z Middlesbrough, bo aż 0:3.

Na usprawiedliwienie młodych “Czerwonych Diabłów” można przyjąć m.in. fakt, że grali oni bez swoich największych gwiazd, tj. Masona Greenwooda, Di’Shona Bernarda, Brendana Williamsa czy Jamesa Garnera, którzy dzień wcześniej wzmocnili mocno przetrzebioną wypożyczeniami w styczniu kadrę U-23 w meczu ligowym przeciwko Southampton (przegranym 0:1).

W związku z tym szansę na swój drugi występ w tych rozgrywkach w barwach kadry Manchesteru United do lat 18 otrzymał m.in. polski obrońca, Łukasz Bejger, który niedawno podpisał swoją pierwszą profesjonalną umowę z “Czerwonymi Diabłami”. Drugi start u Neila Ryana zaliczył także 17-letni pomocnik, Connor Stanley.

Pierwsza połowa spotkania nie należała do ekscytującego widowiska. Walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a akcji ofensywnych pod jedną i drugą bramką było jak na lekarstwo. Ze strony “Czerwonych Diabłów” dwukrotnie próbował Largie Ramazani (na zdjęciu), z kolei po stronie Boro raz Jamesona Thompsona do interwencji zmusił Gabby McGill. Do przerwy jednak było 0:0.

Po zmianie stron podopieczni Neila Ryana wyglądali już na bardziej energicznych i szybko mieli szansę na wyjście na prowadzenie po tym, jak Anthony Elanga w dogodnej sytuacji oddał strzał, ale piłka po drodze odbiła się jeszcze od Nicholasa Hooda i przeleciała nad poprzeczką bramki gości. Chwilę później przyjezdni mieli swoją okazję, ale próba Gabby’ego McGilla nie znalazła drogi do siatki.

Inaczej było już w 62 minucie, kiedy to McGill został sfaulowany w polu karnym “Czerwonych Diabłów” przez Tedena Mengiego i sędzia podyktował “jedenastkę” dla gości. Sam poszkodowany podszedł do piłki i dał prowadzenie swojej drużynie.

Podopieczni Neila Ryana próbowali wrócić do gry i byli bliscy wyrównania, kiedy to do akcji ofensywnej włączył się boczny obrońca, Arnau Puigmal. Hiszpan zagrał w pole karne gości do Largie’ego Ramazaniego, ten oddał strzał, ale piłka odbiła się od słupka i wyszła poza boisko.

Gospodarze nie ustawali w atakach. Szczęścia próbował m.in. Arnau Puigmal po strzale z rzutu wolnego, a także Dion McGhee i ponownie Largie Ramazani, ale na posterunku za każdym razem znajdował się golkiper Boro, Sol Brynn.

Ataki gospodarzy powodowały jednak, że piłkarze gości mieli dużo miejsca na potencjalne kontry, co przyniosło rezultat dwukrotnie w odstępie zaledwie 4 minut. Najpierw po jednej z takich akcji w 78 minucie Alberto Balde podwyższył na 2:0, a w 82 minucie spotkania swoją drugą bramkę strzelił Gabby McGhill i ostatecznie młode “Czerwone Diabły” poniosły swoją drugą porażkę w lidze w obecnym sezonie.

Podopieczni Neila Ryana z 26 punktami na koncie po 12 spotkaniach zajmują 4. pozycję w rozgrywkach Under-18 Premier League i tracą do lidera z Evertonu 5 oczek, przy czym ekipa z Liverpoolu ma o jedno spotkanie rozegrane więcej.

Jednak już w najbliższy wtorek (05.02) kadra Manchesteru United do lat 18 będzie miała okazję odrobić starty do rówieśników z “The Toffees”, bowiem obie drużyny zmierzą się ze sobą w Liverpoolu. Tym razem Neila Ryan powinien mieć do dyspozycji pełną kadrę, bowiem rezerwy “Czerwonych Diabłów” czeka teraz ponad dwutygodniowa przerwa w grze.

Manchester United U-18 – Middlesbrough U-18 0:3 (McGill 62′ – karny i 82′, Balde 78′)

Skład Man Utd U-18: Thompson – Puigmal, Mengi, Bejger, Devine – McCann, McGhee, Galbraith (Helm 83′) – Stanley (Traore 66′), Elanga, Ramazani

Niewykorzystane zmiany: Carney, Denham, Neville