„Czerwone Diablice” w kolejnej rundzie Women’s FA Cup

manutd.com Sebastian Słabosz

W minioną niedzielę „Czerwone Diablice” rozpoczęły swój udział w walce o zwycięstwo w rozgrywkach SSE Women’s FA Cup (kobiecy turniej o Puchar Anglii). W czwartej rundzie podopieczne Casey Stoney mierzyły się z zawodniczkami Brighton & Hove Albion i wygrały to spotkanie 2:0, tym samym awansując do kolejnej fazy tego turnieju.

Pierwsza połowa spotkania nie należała do zbyt emocjonujących. Walka o piłkę toczyła się głównie w środkowej części boiska, a jedyny celny strzał padł po uderzeniu piłki przez Ellę Toone, która kończyła akcję po dośrodkowaniu z lewego skrzydła od Kirsty Hanson. Fliss Gibbons była jednak na posterunku. Do przerwy utrzymał się więc bezbramkowy remis.

Po zmianie stron podopieczne Casey Stoney z większą dawką energii rzuciły się do ataku na swoje przeciwniczki i szybko przyniosło to efekt, bo już w 51 minucie Lauren James dała swojej drużynie prowadzenie.

To tylko rozochociło „Czerwone Diablice” do podjęcia kolejnych ataków, po których wydawało się, że druga bramka dla piłkarek Casey Stoney jest tylko kwestią czasu. Jednak kolejne szanse marnowały Alex Greenwood, Ella Toone i Jess Sigsworth.

Tymczasem na 12 minut przed końcem spotkania doskonałą sytuację do wyrównania miały piłkarki gospodarzy. Amy Turner faulowała w polu karnym Kayleigh Green i pani arbiter główna spotkania podyktowała „jedenastkę” dla drużyny Brighton. Do piłki podeszła Danni Buet, ale świetną interwencją popisała się Siobhana Chamberlain.

Piłkarki Brighton poczuły jednak wiatr w żagle i próbowały odwrócić losy meczu, jednak w samej końcówce nadziały się na kontrę, po której Lauren James strzeliła swojego drugiego gola i zapewniła „Czerwonym Diablicom” wygraną oraz awans do 5. rundy rozgrywek Women’s FA Cup.

To już kolejny raz kiedy podopieczne Casey Stoney okazały się lepsze od drużyny grającej w kobiecej angielskiej ekstraklasie. W najbliższy czwartek „Czerwone Diablice” będą miały do tego kolejną okazję, ponieważ pojadą do Londynu zmierzyć się z walczącymi o mistrzostwo Women’s Super League piłkarkami Arsenalu, w ramach półfinału rozgrywek FA Women’s League Cup.

Brighton & Hove Albion – Manchester United 0:2 (James 51′ i 90’+2′)

Skład piłkarek Manchesteru United: Chamberlain – Harris, A. Turner, M. Turner, Greenwood (kapitan) – Zelem, Green, Toone (Arnot 90) – Hanson (Galton 61′), Sigsworth, Devlin (James 45′)

Niewykorzystane zmiany: Ramsey, Smith, Roberts, Palmer