Getty Images

Romelu Lukaku w jednym ze swoich ostatnich wywiadów dla stacji telewizyjnej Canal Football Club przyznał, że objęcie drużyny przez Ole Gunnara Solskjaera znacząco odmieniło nastroje wśród zawodników Manchesteru United i przywróciło zespołowi ducha walki oraz rywalizacji.

– Wszyscy są obecnie bardziej pozytywnie nastawieni. Każdy się więcej uśmiecha. Musimy to podtrzymać i czerpać z tego przyjemność. Na treningu nieustannie mówimy, że Paul wygląda na niezwykle szczęśliwego, a on po chwili zaczyna się śmiać – mówi Lukaku.

– Każdy wrócił do gry na swoim poziomie. Paul, Marcus, ja również próbuję wywrzeć możliwie największy wpływ na grę drużyny, gdy otrzymuję szansę występu. Tak samo jest z Anthonym i w zasadzie każdym zawodnikiem.

– Wrócił do nas duch rywalizacji, który wychodzi z każdego piłkarza. Ta rywalizacja zaczyna się już na treningach, gdy gramy małe mecze, typu 6 na 6 czy 8 na 8. Można wtedy dostrzec, że wszyscy zawodnicy chcą się pokazać z dobrej strony menedżerowi. Wszyscy chcą wykorzystać swoją szansę. Dzięki temu podczas spotkań wiemy, że dla każdego zawodnika najważniejsza jest drużyna. Wiemy też, że to nastawienie zaprowadzi nas na szczyt – dodał Belg.

Dyskusja