Getty Images

Zdaniem byłego snajpera Manchesteru United, Wayne’a Rooneya, włodarze klubu jako menedżera na stałe powinni zatrudnić Mauricio Pochettino, jednak tylko w przypadku, gdy pominą kandydaturę Ole Gunnara Solskjaera.

Ole Gunnara Solskjaer funkcję menedżera zespołu będzie piastował do końca obecnego sezonu. Przypomnijmy, że w grudniu zastąpił na tym stanowisku zwolnionego Jose Mourinho i zaliczył kapitalny start – jego podopieczni są niepokonani w pierwszych dziesięciu meczach z Norwegiem na ławce trenerskiej. Przez ten czas klub prowadzi proces rekrutacyjny, by wytypować osobę do pełnienia wspomnianej funkcji na stałe.

Wayne Rooney, który grał w barwach “Czerwonych Diabłów” wraz z Solskjaerem przez trzy lata, twierdzi, że wpływ, jaki Norweg wywiera na klub z Old Trafford, sprawia, iż jest on uwzględniany w gronie kandydatów do objęcia roli menedżera na stałe.

– Solskjaer to fantastyczna osoba – stwierdził Rooney na łamach CNN. – Myślę, że klub podejmie decyzję na koniec sezonu i miło byłoby, gdyby kontynuował pracę w tej roli. Jeśli nie, to włodarze będą zmuszeni wybrać kogoś innego i w mojej opinii Mauricio Pochettino byłby właściwym człowiekiem.

Dyskusja