W miniony wtorkowy wieczór kadra “Czerwonych Diabłów” do lat 18 pokonała 1:0 na wyjeździe lidera dywizji północnej rozgrywek Under-18 Premier League, ekipę Evertonu. Jedyną bramkę tuż przed końcem spotkania strzelił z rzutu karnego Dylan Levitt (na zdjęciu). Ponadto gospodarze przez większą część meczu musieli grać w osłabieniu.

Do składu Neila Ryana powrócili m.in. Mason Greenwood, James Garner, Brendon Williams czy Di’Shon Bernard, którzy nie byli do dyspozycji trenera w ostatnim, przegranym 0:3 meczu ligowy z rówieśnikami z Middlesbrough, ponieważ uzupełniali braki kadrowe kadry “Czerwonych Diabłów” na poziomie U-23.

Początkowa faza meczu zapowiadała, że młode “Czerwone Diabły” czeka prawdziwy mecz walki. Świadczy o tym chociażby żółta kartka otrzymana przez Joshuę Hosiego już w 5 minucie meczu. Młody defensor “The Toffees” nie zachował jednak chłodnej głowy, ponieważ już 20 minut po raz kolejny otrzymał karę indywidualną i bardzo szybko osłabił swój zespół, stwarzając przewagę gościom.

Jednak przez pierwszą część spotkania oba zespoły wymieniały ze sobą ciosy. W jednym momencie dobrze bronił golkiper Manchesteru United, James Thompson, aby po chwili to goście w odstępie 2 minut mieli dwie okazje bramkowe, z czego najklarowniejszą wypracował sobie Aliou Traore, ale jego spryty strzał dobrze wybronił bramkarz gospodarzy.

W 38 minucie kontuzji doznał Arnau Puigmal. Młody Hiszpan nie był już w stanie kontynuować gry i w jego miejsce Neil Ryan na boisko posłał Ehana Galbraitha.

Pod koniec pierwszej części meczu dobrym odbiorem popisał się Brandon Williams, a świetnie piłkę z własnej połowy wyprowadził James Garner, który pognał z futbolówką aż do pola karnego przeciwników i zagrał ją do wbiegającego w “szesnastkę” Aliou Traore, ale Francuz nie zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki i ostatecznie został zablokowany. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron inicjatywę na dobre przejęli już goście i z każdą kolejną minutą dało się dostrzec, że gra w osłabieniu to jednak spory wysiłek dla młodych piłkarzy gospodarzy. Świetną sytuację miał najlepszy strzelec kadry U-18 Manchesteru United, Mason Greenwood, którego wypatrzył w polu karnym Anthony Elanga, ale na ratunek ekipie “The Toffees” przyszła poprzeczka.

Chwilę później młody Anglik znów pokazał się z dobrej strony, decydując się na udany drybling i wejście w pole karne rywali, a następnie wycofanie piłki do nadbiegających kolegów, ale zarówno strzał Di’Shona Bernarda, jak i poprawka Tedena Mengiego, zostały zablokowane.

Kolejną okazję miał Largie Ramazani, który otrzymał dobrą piłkę od Brendana Williamsa, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką. “Czerwone Diabły” nie ustawały w atakach, ale kolejne, groźne próby w wykonaniu m.in. Dylana Levitta, Antohny’ego Elangi i Aliou Traore, nie przyniosły zmiany rezultatu.

Choć przewaga młodych piłkarzy Manchesteru United nie podlegała dyskusji, to im bliżej było końca meczu, tym bardziej wydawało się, że to po prostu nie jest dzień podopiecznych Neila Ryana w zakresie skuteczności pod bramką rywali. Wszystko odmieniła dopiero 89 minuta, kiedy to w polu karnym gospodarzy Mason Greenwood został faulowany przez Michaela Collinsa. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dylan Levitt i rzutem na taśmę zapewnił swojej drużynie 3 punkty.

Zwycięstwem tym podopieczni Neila Ryana poprawili swoją sytuację w tabeli, po ostatniej porażce z rówieśnikami z Middlesbrough. Obecnie młode “Czerwone Diabły” zajmują 4. pozycję w lidze z 29 punktami po 13 spotkaniach. Do pierwszego Evertonu tracą 2 punkty, ale ekipa “The Toffees” ma o jedno spotkanie rozegrane więcej.

W najbliższym meczu kadra Manchesteru United do lat 18 zmierzy się z kolejną ekipą z Liverpoolu. Mecz ligowym z rówieśnikami z “The Reds” (zajmującymi obecnie 2. miejsce w tabeli) odbędzie się w najbliższą sobotę (9 lutego br.) i tym razem zostanie rozegrany w Manchesterze.

Everton U-18 – Manchester United U-18 0:1 (Levitt 89′ – karny)

Czerwona kartka: Joshua Hosie 26′ (Everton)

Skład Man Utd U-18: Thompson – Puigmal (Galbraith 38′), Mengi, Bernard, B. Williams – Garner, Levitt (McGhee 90’+5′), Traore – Elanga, Greenwood, Ramazani (McCann 90′)

Niewykorzystane zmiany: Carney, Devine