Na półfinale skończyła się przygoda podopiecznych Casey Stoney w rozgrywkach FA Women’s League Cup. Piłkarki Manchesteru United mierzyły się w Londynie z dużo wyżej notowanymi rywalkami z Arsenalu, walczącymi o mistrzostwo Anglii, i musiały uznać wyższość “Kanonierek”, ulegając 1:2.

Na Borehamwood obie drużyny od samego początku spotkania zdecydowały się na wymianę ciosów, w której to lepiej wyglądały piłkarki Manchesteru United. Pierwszą realną szansę bramkową stworzyła sobie Jess Sigsworth, ale jej płaski strzał przeszedł jednak obok słupka.

Ekipa gospodarzy okazała się jednak zabójczo skuteczna, bo już po swojej pierwszej akcji bramkowej, która miała miejsce w 18 minucie spotkania, objęły prowadzenie. Vivienne Miedema wyszła do świetnie zagranej prostopadłej piłki i wpadając w pole karne “Czerwonych Diablic” pokazała dlaczego jest najlepszą strzelczynią w Women’s Super League.

Ta bramka zdecydowanie dodała pewności siebie zawodniczkom Arsenalu, które przejęły kontrolę nad tempem spotkania i przed przerwą miały jeszcze okazję na podwyższenie rezultatu, ale po główce Lucy Quinn świetną interwencją w obronie wykazała się Katie Zelem, która wyręczyła tym samym Siobhanę Chamberlain. Na przerwę podopieczne Casey Stoney schodziły z jednobramkową stratą.

Po zmianie stron dobrze rozpoczęły “Czerwone Diablice”, które wyraźnie chciały doprowadzić do wyrównania. Dwa razy z dystansu próbowała Lauren James, ale raz piłka poszybowała nieznacznie nad poprzeczką, a drugim razem dobrą interwencją popisała się Sari van Veenendaal.

Nadzieje gości szybko zostały jednak zmniejszone znów po jednej z pierwszych akcji piłkarek gospodarzy, ale tym razem w drugiej połowie. Ponownie w roli głównej wystąpiła Vivienne Miedema, która przyjęła piłkę w polu karnym Manchesteru United, przełożyła sobie ją na lewą nogę i oddała skuteczny strzał, podwyższając na 2:0.

“Czerwone Diablice” próbowały wrócić do gry, ale nie stwarzały sobie zbyt klarownych sytuacji. Nadzieje jednak wróciły, ale dość późno, bo w 83 minucie spotkania, kiedy to Mollie Green zdecydowała się na strzał zza pola karnego Arsenalu i zdobyła bramkę kontaktową.

Zajmujące obecnie 2. miejsce w rozgrywkach Women’s Super League (dywizja wyżej niż ta, w której grają obecnie podopieczne Casey Stoney) “Kanonierki” cofnęły się do obrony. Jednak mimo korzyści z posiadania piłki, “Czerwonym Diablicom” nie udało się już wyrównać stanu meczu i tym samym skończyły swój udział w FA Women’s League Cup na półfinale, pokazując się jednak z bardzo dobrej strony jak na drużynę reaktywowaną przed obecnym sezonem, po kilkunastoletniej przerwie.

Najbliższy mecz podopieczne Casey Stoney rozegrają w ramach rozgrywek ligowych w FA Women’s Championship przeciwko piłkarkom Leicester City. Spotkanie to rozegrane zostanie na stadionie “Lisic” w najbliższą środę (13 lutego br.).

Arsenal – Manchester United 2:1 (Miedema 18′ i 60′ – Green 83′)

Skład Manchesteru United: Chamberlain – Harris (Toone 75′), A. Turner, M. Turner, Smith – Greenwood (kapitan), Zelem, Green – James (Hanson 64′), Galton (Arnot 80′), Sigsworth
Niewykorzystane zmiany: Ramsey, Roberts, Palmer, Devlin