Jose Mourinho stwierdził w grudniu, że potrzeba cudu, by Manchester United skończył sezon w czołowej czwórce, jednak obecnie taka sytuacja nie wydaje się żadnym science-fiction. “Czerwone Diabły” bez problemu pokonały Fulham 3:0.

Pojedynek z Fulham na papierze nie zapowiadał się na specjalnie trudną przebieżkę i takową też nie był na boisku. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zanotowali zupełnie spokojne popołudnie i teraz w spokoju mogą przygotowywać się do starcia z PSG.

Mecz pod ich dyktando ułożył się bardzo szybko, bo jeszcze przed upływem kwadransa Rico musiał wyciągać piłkę z siatki. Anthony Martial podprowadził piłkę pod pole karne i zagrał ją do wychodzącego obok Paula Pogby. Francu zaskoczył wszystkich na stadionie swoją decyzją włącznie z golkipera, bo ten ani nie drgnął, gdy pomocnik kropnął futbolówkę z całej siły.

9 minut później Phil Jones do spółki z Anderem Herrerą odebrali rywalowi futbolówkę w odległości 30 metra od własnej bramki, a następnie Anglik uruchomił podaniem Anthony’ego Martiala. Były zawodnik Monaco zagarnął piłkę jeszcze na własnej połowie i ruszył z nią samodzielnie w kierunku bramki, uciekając jednemu rywalowi, mijając drugiego i później spokojnie wykończając akcję technicznym uderzeniem.

Szans na podwyższenie rezultatu było kilka, ale dopiero w 65. minucie udało się już praktycznie zamknąć mecz. Romelu Lukaku – nie za bardzo widoczny w tym spotkaniu – przeprowadził w końcu świetną akcję, po której odegrał Juanowi Macie w polu karnym, przy którym po sekundzie znalazł się rywal powalający Hiszpana na murawę. Do wykonania rzutu karnego ustawił się Paul Pogba i pewnie wykorzystał tę okazję.

Kilka minut później doskonałą okazję na zmniejszenie strat miał Ryan Babel. Reprezentant Holandii, który na Craven Cottage trafił w styczniu, rozegrał niezłe zawody, ale w tej sytuacji dosłownie z kilkunastu centymetrów trafił w słupek.

Fulham FC – Manchester United 0:3 (0:2)
Bramki: Pogba 14′, (k.) 65′, Martial 23′

Fulham: Rico – Odoi, Le Marchand, Ream, Bryan, Seri, Chambers, Schurrle, Babel, Vietto, Mitrović.
Rezerwa: Fabri, Christie, Anguissa, Cairney, Kebano, Sessegnon, Ayite.

Man Utd: De Gea – Dalot, Jones, Smalling, Shaw – Herrera, Matic, Pogba – Mata, Lukaku, Martial.
Rezerwa: Romero, Bailly, Young, McTominay, Sanchez, Rashford, Lingard.