Getty Images

Stacje BBC i Sky Sports zgodnie donoszą, że legenda Manchesteru United, a ostatnio ekspert piłkarski w telewizji BT Sport, Paul Scholes, już w najbliższy poniedziałek zostanie zaprezentowany jako nowy menedżer Oldham Athletic.

Dla 44-latka będzie to pierwsza przygoda piłkarska w roli menedżera. Do tej pory Anglik był przez krótki czas jednym z asystentów Ryana Giggsa w Manchesterze United, w okresie kiedy to Walijczyk piastował rolę tymczasowego szkoleniowca „Czerwonych Diabłów” po zwolnieniu Davida Moyesa pod koniec sezonu 2013/2014.

Oldham po 30 rozegranych meczach z 42 punktami zajmuje obecnie 14. pozycję w tabeli rozgrywek League Two. Do dającego prawo gry w play-offach o awans do League One 7. miejsca „Latics” tracą obecnie 9 oczek.

Początkowo problem przy zatrudnieniu Scholesa w Oldham stanowił jeszcze fakt, że Anglik jest współwłaścicielem grającej ligę niżej (National League) ekipy Salford City, ale ostatecznie władze EFL miały zgodzić się na takie rozwiązanie, pod warunkiem że 44-latek nie będzie ani kupował ani też sprzedał piłkarzy na linii Oldham-Salford.

W Oldham gra obecnie na wypożyczeniu 20-letni atakujący rezerw Manchesteru United, Zak Dearnley, który w minioną sobotę zaliczył świetny debiut w nowych barwach, strzelając bramkę i znacząco przyczyniając się do wypracowania innego trafienia. Oldham pokonało na wyjeździe ekipę Crawley Town 3:0.

Dyskusja