Getty Images

Juan Mata po sobotnim zwycięstwie „Czerwonych Diabłów” z Fulham pochwalił strzelców bramek w tym spotkaniu – Anthony’ego Martiala i Paula Pogbę – i jednocześnie nie ukrywał zadowolenia ze współpracy z Ole Gunnarem Solskjaerem.

– Zarówno Paul Pogba, jak i Anthony Martial ostatnio radzą sobie wyśmienicie. Anthony strzelił fantastyczną bramkę. To bardzo wyjątkowy piłkarz – mówił Mata.

– Cieszę się także z dobrej dyspozycji Paula. Prowadzi teraz drużynę i pokazuje jak wspaniałym jest pomocnikiem, a także jak kompletnym jest piłkarzem. Ma wszystkie potrzebne cechy i pokazuje to na boisku – dodał.

Hiszpan nie ukrywał także zadowolenia ze współpracy z Ole Gunnarem Solskjaerem. Mata zauważył, że zatrudnienie na Old Trafford Norwega przyniosło nie tylko znaczącą poprawę wyników drużyny, ale także samej atmosfery w zespole.

Solskjaer dołączył do drużyny i odmienił jej wyniki. Dał nam radość z gry i pozwolił na nowo uwierzyć w siebie. Sprawił, że zaczęliśmy grać w lepszy sposób. Wygraliśmy już kilka spotkań prezentując się naprawdę dobrze, ale zwyciężaliśmy też w meczach, gdzie mieliśmy gorszy dzień. Ta drużyna bardzo urosła pod kątem mentalnym. Ktokolwiek z nas nie wychodziłby na boisko, to pomaga drużynie – mówił dalej Mata.

Hiszpan zapytany jeszcze pod koniec czy ze względu na osiągane wyniki, a także układającą się współpracę piłkarzy Manchesteru United z norweskim szkoleniowcem, nie chciałby, aby Solskjaer na stałe przejął rolę menedżera „Czerwonych Diabłów”, odpowiedział:

– To nie jest pytanie do mnie. Jedynie, co mogę powiedzieć, to przyznać, że z przyjemnością współpracuje nam się z Solskjaerem. Wykonał dotąd bardzo dobrą pracę. Pytanie to nie powinno jednak być skierowane do mnie.

Tymczasem wciąż nie wiadomo czy Hiszpan pozostanie na Old Trafford na kolejny sezon. Obecny kontrakt 30-latka wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku. Zdaniem brytyjskich mediów Mata otrzymał od przedstawicieli Manchesteru United ofertę przedłużenia tej umowy, ale póki co nie ma przełomu w tej sprawie.

Dyskusja