Martial przed meczem z PSG: łatwiej gra się nam w stylu preferowanym przez Solskjaera

MEN Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Wraz z menedżerem Manchesteru United, na przedmeczowej konferencji prasowej poprzedzającej mecz z PSG w Champions League, pojawił się również Anthony Martial. Francuz jak zwykle z pokerową twarzą odpowiadał na zadawane mu pytania. Z tej okazji, pozwolił sobie na wbicie małej szpileczki w stronę Jose Mourinho. Lewoskrzydłowy „Czerwonych Diabłów” odniósł się również do zmian, które wprowadził Solskjaer oraz formy Paula Pogby. 

– Menedżer poprosił mnie, abym więcej atakował. Na tym ma polegać moja praca. Mam robić różnicę i być bardziej decyzyjny. Sytuacja ma się dobrze również w przypadku innych atakujących. Mam nadzieję, że uda nam się kontynuować tą efektywność.

– Ole również chce, abym zdobywał więcej goli. Poprzedni menedżerowie również tego ode mnie wymagali, prosili, abym nad tym pracował. Jeśli poprawię ten aspekt, wbiegając za plecy obrony rywala, będę strzelał bramki.

Francuz został zapytany o to, co najbardziej zmieniło się od przyjścia Ole Gunnara Solskjaera do Manchesteru United. Martial w ostatnich dniach podpisał 5-letni kontrakt, na co bez wątpienia miał wpływ nowy szkoleniowiec „Czerwonych Diabłów”. Reprezentant Francji udzielił również odpowiedzi na pytanie, czy chciałby, aby Norweg został w klubie na dłużej.

– Mamy trenera z innymi intencjami i staramy się wykonywać jego polecenia. Być może łatwiej gra nam się w stylu, który on preferuje niż tym, którego wymagał poprzedni szkoleniowiec.

– Sprawy mają się dobrze. Jesteśmy szczęśliwi, mogąc pracować z Ole. Mamy nadzieję, że go zatrzymamy, ale ostateczna decyzja nie należy do nas. Gdy nowy szkoleniowiec trafił do nas, wniósł do zespołu wiele pewności, mnóstwo determinacji, która okazała się przydatna. Chcemy mu się odwdzięczyć i wydaje mi się, że idzie nam dobrze.

Atakujący „Czerwonych Diabłów” podczas konferencji postanowił również przestrzec rywali przed Paulem Pogbą, który w ostatnim czasie popisuje się wyśmienitą formą.

– Paul to Paul. Wszyscy wiemy, jaką jakość posiada. W mojej opinii to jeden z najlepszych pomocników na świecie. Teraz to naprawdę pokazuje. Wydaje mi się, że w kolejnych meczach będzie to widać jeszcze bardziej. Przynosi nam wiele korzyści.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze