oldhamathletic.co.uk

Zgodnie z niedzielnymi zapowiedziami stacji BBC i Sky Sports, legenda Manchesteru United, Paul Scholes, został zaprezentowany jako szkoleniowiec grającego w League Two Oldham Athletic.

Dla 44-latka będzie to pierwsza praca w roli menedżera. Po zakończeniu piłkarskiej kariery w maju 2013 roku, 718-krotny reprezentant “Czerwonych Diabłów” pracował głównie jako ekspert telewizyjny w stacjach ITV oraz BT Sport.

Mimo to włodarze “The Latics” zdecydowali się powierzyć rolę menedżera rudowłosemu byłemu pomocnikowi reprezentacji Anglii, podpisując z nim umowę na najbliższe 18 miesięcy. Scholes ma zabrać głos ws. swojej nowej pracy jeszcze w poniedziałek o godz. 15:00 czasu polskiego, podczas specjalnie zwołanej z tej okazji konferencji prasowej.

Oldham po 30 rozegranych meczach z 42 punktami zajmuje obecnie 14. pozycję w tabeli rozgrywek League Two. Do dającego prawo gry w play-offach o awans do League One 7. miejsca „The Latics” tracą obecnie 9 oczek.

W Oldham gra obecnie na wypożyczeniu 20-letni atakujący rezerw Manchesteru United, Zak Dearnley, który w minioną sobotę zaliczył świetny debiut w nowych barwach, strzelając bramkę i znacząco przyczyniając się do wypracowania innego trafienia. Oldham pokonało na wyjeździe ekipę Crawley Town 3:0.

Dyskusja