Getty Images

Ole Gunnar Solskjaer w wywiadzie dla serwisu uefa.com, którego udzielił przed nadchodzącym wtorkowym spotkaniem w Lidze Mistrzów z Paris Saint-Germain, mówił m.in. o stylu gry rywala, atutach własnej drużyny oraz jego relacjach z sir Aleksem Fergusonem.

O PSG:
– Są drużyną kompletną. Łatwo stwarzają sobie przestrzenie w ataku, mają technikę i monstrualną siłę. Mbappe jest niesamowicie szybki. Nie ma drugiego piłkarza na świecie z takim przyspieszeniem. W dodatku Thomas Tuchel jest bardzo dobrym taktykiem. Jego zespół potrafi grać w formacji 3-4-3, ale przy tym płynnie zmieniają ją w ustawienie 4-4-2 lub 4-3-3, więc nie możemy być gotowi tylko na jeden wariant.
O Lidze Mistrzów:
– Moje najpiękniejsze chwile w karierze wydarzyły się w tych rozgrywkach, więc to oczywiste, że wyczekuję tego spotkania. To jest jedna z tych wyjątkowych chwil, gdy wchodzisz na stadion a hymn Ligi Mistrzów rozbrzmiewa na Old Trafford. Czy myślę o wygraniu tego trofeum? Aktualnie skupiam się tylko i wyłącznie na pokonaniu PSG w dwumeczu.
O mocnych stronach Manchesteru United:
– Jeśli spytasz innych menedżerów, którzy grali przeciwko drużynom sir Aleksa Fergusona, to powiedzą, że szybkość i tempo przenoszenia gry do przodu były dla niego kluczowe. Do tego dochodziła nieustanna wiara w zwycięstwo i nękanie rywala w końcowych 15-20 minutach gry. Musimy odkryć na nowo styl “Czerwonych Diabłów”.
O sir Aleksie Fergusonie:
– Był dla mnie jak drugi ojciec. Mieszkałem na tej samej ulicy, co on, a moje dzieci chodziły do tej samej klasy co jego wnuki. Byliśmy we wspaniałych relacjach przez wszystkie lata mojej przygody w klubie. Mogłeś go zapytać o cokolwiek, a zawsze znalazł satysfakcjonującą cię odpowiedź.
O rozpoczęciu trenerskiej przygody:
– Gdy miałem 28 lat, nie myślałem, że zostanę trenerem, ponieważ nie chciałem być w centrum uwagi. Gdy doznałem kontuzji kolana, musiałem skupić się na swojej przyszłości. Pomyślałem: „Jeśli nie będę mógł dalej grać, to nie chce zostawić piłki nożnej”. Sir Alex mówił, że bardzo dobrze czytałem grę, ale grałem zazwyczaj z jednym lub z dwoma obrońcami na plecach. Myślałem, że mam obszerną wiedzę o futbolu. Jednak gdy zostałem trenerem zrozumiałem, że muszę dowiedzieć się wszystkiego o każdej pozycji na boisku.

Dyskusja