Getty Images

Thomas Tuchel, po przylocie do Manchesteru, spotkał się z dziennikarzami na przedmeczowej konferencji prasowej poprzedzającej starcie Ligi Mistrzów z “Czerwonymi Diabłami”. Niemiec wypowiedział się na temat planu na to spotkanie, kadry i podejścia do meczu. 

Zastąpienie Neymara i Cavaniego:

– Zadaniem dla Kyliana Mbappe nie jest zastąpić Neymara, czy Cavaniego. On musi skupić się na swojej grze i prezentować to, co dotychczas. Manchesterowi United również brakowałoby Pogby czy Rashforda, gdyby nie mogli zagrać. Nie da się zastąpić takich piłkarzy. Bardzo brakuje nam kluczowych zawodników, ale musimy poradzić sobie bez nich. Jesteśmy w stanie to zrobić.

Ocena rywala:

– W jutrzejszym meczu spodziewam się bardzo ofensywnego, pewnego siebie Manchesteru United. “Czerwone Diabły” wyglądają zdecydowanie inaczej niż w grudniu. Mają więcej pewności siebie, zdobywają regularnie punkty, strzelają dużo więcej bramek i szybko wychodzą na prowadzenie w meczach. Ich aktualna passa jest zdumiewająca, to jeden z najtrudniejszych rywali, z jakim obecnie można się mierzyć.

Szanse na awans:

– Od początku mówiłem, że formę Manchesteru United należy oceniać w lutym, a nie w grudniu. Są pewni siebie i mają mnóstwo energii. Czeka nas bardzo trudne spotkanie. Szanse oceniam na takie same, 50 na 50. Rewanż gramy u siebie, gdzie czujemy się naprawdę dobrze. W takich dwumeczach każdy detal ma znaczenie.

Man Utd pod wodzą Solskjaera:

– Przyjście Ole Gunnara Solskjaera, to najlepsze co mogło się Man Utd przytrafić. Przyniosło świetny efekty. My w Niemczech mamy powiedzenie, że jeśli przyjdziesz do lekarza, a on cię wyleczy, to znaczy, że miał rację. Solskjaer ma rację, bo wygrywa mecze. Na boisku w barwach “Czerwonych Diabłów” był bardzo groźny, teraz taki sam jest w roli menadżera.

– Forma drużyny po jego przyjściu jest niesamowita. Nie możemy im dać żadnego prezentu. Nie analizowaliśmy meczów Manchesteru pod wodzą Mourinho, od tego czasu minęło zbyt wiele czasu. Oglądałem spotkania Man Utd pod wodzą Ole i mam jasny plan na ten mecz. Będzie to dla nas trudne wyzwanie pod względem taktycznym i fizycznym, ale na pewno damy z siebie wszystko.

Dyskusja