Getty Images

Romelu Lukaku w rozmowie z klubową telewizją opowiedział o swoich odczuciach przed dzisiejszym meczem z PSG. Belg zdaje sobie sprawę z wagi spotkania i zapewnia, że drużyna powalczy o awans.

– Dla neutralnych kibiców będzie to świetny mecz. Z kolei dla nas spore wyzwanie, będziemy mogli sprawdzić, w jakim tak naprawdę jesteśmy miejscu. Jesteśmy gotowi, by zmierzyć się z PSG i zrobimy wszystko, by awansować.

– To będzie trudne spotkanie. Gramy z jedną z najlepszych drużyn na świecie. PSG w ostatnich sezonach w Europie prezentowało się dobrze, za każdym razem chcieli wygrać Ligę Mistrzów. To będzie ogromne wyzwanie, ale my też myślimy o finale tych rozgrywek.

– Zdajemy sobie sprawę z siły tej drużyny. Mbappe potrafi grać wszędzie, jest skrzydłowym napastnikiem, może zagrać też jako typowa dziesiątka. Edinson jest natomiast typową dziewiątką, tak jak ja. Obaj są bardzo niebezpieczni, ale my też mamy silną ofensywę. Pytanie więc do ich defensorów, jak zapatrują się na mecz z nami.

– We Francji są piękne stadiony, zapełniane często przez masę ludzi, jednak wydaje mi się, że atmosfera tam nie jest taka, jak na Old Trafford. Nie bez powodu ludzie nazywają ten stadion Teatrem Marzeń. To będzie najlepszy moment, byśmy mogli zaimponować światu naszą grą.

Dyskusja