Twitter

Aktualna forma Marcusa Rashforda cieszy wszystkich kibiców Manchesteru United. Piłkarz, którego Jose Mourinho konsekwentnie stawiał na pozycji lewoskrzydłowego, w końcu gra jako typowa „dziewiątka”, a więc na pozycji, na której widziało go wielu piłkarskich ekspertów oraz kibiców „Czerwonych Diabłów”.

Dyspozycja 21-latka, który kilka dni temu otrzymał swoje pierwsze wyróżnienie dla najlepszego piłkarza miesiąca w Premier League (za styczeń), budzi uznanie w całym piłkarskim świecie. We wtorkowym spotkaniu Marcus Rashford stanie naprzeciwko Kyliana Mbappe – rok młodszego, choć już zdecydowanie bardziej utytułowanego Francuza, który podobnie jak wychowanek „Czerwonych Diabłów”, jest na ustach całego piłkarskiego świata, w szczególności po odegraniu jednej z kluczowych ról w zwycięskim dla swojej reprezentacji mundialu w Rosji z ubiegłego roku.

Tak o konfrontacji wspomnianych napastników, wypowiada się sam trener Manchesteru United, Ole Gunnar Solskjaer:

– Mbappe widziałem jedynie raz na żywo, Marcusa widuję na co dzień. Dąży do bycia jednym z topowych graczy na świecie. Uwielbiam pracę z nim. Jestem pewien, że PSG patrzy teraz na niego tak, jak my patrzymy na Mbappe.

Norweg nie krył również zachwytu nad talentem francuskiego napastnika, zaznaczając, że także 20-latek ma wszelkie predyspozycje do zdominowania światowego futbolu w nadchodzących latach i wraz z Rashfordem mogą stać się piłkarzami absolutnego piłkarskiego topu.

W ostatnich dziesięciu meczach we wszystkich rozgrywkach, forma obu piłkarzy prezentuje się następująco:

* Marcus Rashford: 6 bramek, 1 asysta.

* Kylian Mbappe: 8 bramek, 2 asysty.

Czy w konfrontacji z zespołem z Paryża, wychowanek Manchesteru United, którego Ole Gunnar Sojskjaer mianował swoim podstawowym napastnikiem, podwyższy swoją zdobycz bramkową z obecnego sezonu (do tej pory 10 bramek)? Przekonamy się już we wtorek, 12 lutego, o godzinie 21:00.

Dyskusja