Ole Gunnar Solskjaer porozmawiał z dziennikarzem klubowej telewizji przed zbliżającym się meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów z PSG.

Nowy kontrakt dla Ashleya Younga:

– To dla nas świetna wiadomość. Odkąd tutaj jestem, Young prezentuje się wybornie. Jego nastawienie do meczów, treningów i doświadczenie jest kluczowe, ponieważ mamy dosyć młodą drużynę. Mamy w składzie piłkarzy, którzy potrzebują liderów. Ashley jest jednym z nich, więc bardzo się cieszę, że zostaje z nami na dłużej.

Sytuacja kadrowa:

– Sytuacja kadrowa nie wygląda źle. Do mojej dyspozycji nie będą Antonio ValenciaMatteo Darmian. Obaj nie mogą wystąpić z powodu urazów. Pozostali są zdrowi. Mamy szeroką i bardzo mocną kadrę, co może okazać się kluczem do awansu w takim dwumeczu. Mam w kim wybierać.

Europejskie wieczory na Old Trafford:

– Są wyjątkowe, nawet bardzo wyjątkowe. Dla każdego piłkarza to zawsze miłe wspomnienia, zapamiętywane do końca życia. Liga Mistrzów, światła reflektorów, czasem deszczyk, jakaś mżawka. Graliśmy w Teatrze Marzeń z wielkimi drużynami. Pamiętam, kiedy pokonaliśmy Real Madryt 4:3, ale niestety to nie wystarczyło do awansu. Pokonaliśmy też tutaj Romę aż 7:1. To były wielkie wieczory. Mam wrażenie, że kibice również nie mogą się doczekać tego spotkania. Dawno nie było tutaj tak wielkich, europejskich meczów. Ostatni taki, to chyba starcie z Realem, kiedy z boiska po czerwonej kartce pechowo wyleciał Nani. Graliśmy wtedy naprawdę dobry mecz. Liczę na to, że atmosfera będzie taka, jak podczas tych spotkań.

Przewaga gry u siebie:

– Wydaje mi się, że to bardzo ważne, kiedy grasz u siebie. Trzeba wykorzystać przewagę własnego stadionu, tym bardziej że jest to Old Trafford z tak wspaniałymi kibicami. Jesteśmy przyzwyczajeni do gry tutaj. Mam nadzieję, że pokażemy dziś naszym rywalom, jak wygląda prawdziwy wieczór Ligi Mistrzów w wykonaniu “Czerwonych Diabłów”.

Kylian Mbappe i Marcus Rashford:

– Wiedziałem, że o nich zapytasz. Sam kiedyś byłem napastnikiem, więc przyglądałem się w ostatnim czasie m.in tej dwójce. Obaj spektakularnie wtargnęli na scenę pełną niesamowitych napastników. To świetne dla kibiców, że mogą oglądać tę dwójkę w akcji, w dwóch świetnych klubach. Pracuję z Marcusem od dwóch miesięcy i to niesamowite widzieć jego przywiązanie do szczegółów, jego nastawienie i potencjał.

Ocena gry rywali:

– To zespół pełen jakości. Grają z dużą pewnością siebie i są przyzwyczajeni do wygrywania meczów. Nie wygrali spotkania, które miałem okazję obejrzeć na żywo, ale w każdej formacji było widać ogromną jakość. Wiem, że musimy zagrać jeden z najlepszych meczów w tym sezonie, by myśleć o awansie. Powtórzę jednak po raz kolejny. Daliśmy sobie wielką szansę ostatnimi meczami i zwycięstwami, teraz mamy dużą pewność siebie przed tym spotkaniem. Tak długo jak jesteś pewny siebie i wierzysz, masz wielką szansę.

Użycie VAR’u:

– Jeśli decyzje po konsultacji są oczywiste i jasne, w przypadku zagrań ręką czy fauli, to jestem za. Mam jednak nadzieję, że nie będzie zbyt wielu kontrowersji. Futbol to jednak gra opinii i kontrowersji. W środę będziemy pewnie rozmawiać o różnych decyzjach sędziów z nadchodzącego meczu, taka już jest piłka nożna.

Dyskusja