Niespełna dwa tygodnie temu Manchester United ogłosił, że Marouane Fellaini opuszcza klub i dołącza do Shandong Luneng na zasadzie transferu definitywnego. Belg udzielił Proximus Sports pierwszego wywiadu po trafieniu do Chin i wypowiedział się na temat powodów swojego odejścia z Old Trafford.

– Przede wszystkim będzie mi brakować takich spotkań jak to z PSG, ale mam wielkie wyzwanie przede mną i nie mogę się go doczekać – powiedział Belg.

Pod wodzą Jose Mourinho, Marouane Fellaini był jednym z kluczowych zawodników w drużynie „Czerwonych Diabłów”, ale po zwolnieniu Portugalczyka i zastąpieniem go Ole Gunnarem Solskjaerem, Belg grał dużo mniej. Mimo to, zauważa, że klub zanotował progres pod rządami Norwega.

– Wiele się zmieniło ostatnio w Manchesterze United, co było natychmiast widoczne po przyjściu nowego menedżera. To jest jednak część futbolu, są wzloty i upadki. Mieliśmy kiepski okres z Mourinho, ale teraz drużyna wraca na szczyt. Tym lepiej dla klubu – wyjaśnił były piłkarz Manchesteru United.

Dyskusja