Sky Sports

Gary Neville, były zawodnik Manchesteru United, a obecnie ekspert telewizyjny, wypowiedział się na temat wczorajszego spotkania. Zdaniem Anglika awans jest poza zasięgiem Man Utd.

“Czerwone Diabły” we wczorajszym hicie przegrały na własnym stadionie z PSG 2:0 i są w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem w Paryżu. Zdaniem Neville’a sprawa awansu jest już przesądzona na korzyść Paryżan.

– Na przestrzeni ostatnich lat przeżyłem wiele rozczarowań. Wczoraj było jednak trochę inaczej, bo Manchester United mierzył się z drużyną, która rozegrała świetny mecz.”Czerwone Diabły” były nastawione na kontrę, ale sposób gry PSG w obronie sprawił, że nie mieli do tego wielu okazji. Paryżanie grali zbyt wąsko i odpowiedzialnie, nie było miejsca na kontry.

– Mocną stroną PSG w tym meczu było panowanie nad piłką. Marquinhos i Veratti zagrali rozegrali wczoraj mecz nie z tej ziemi. Totalnie zdominowali pomoc Manchesteru United. Wiele razy widziałem w akcji Verattiego, ale nigdy wcześniej nie zagrał tak dobrze. Podobnie Marquinhos, który nie grał przecież na swojej pozycji. Jego gra była doskonała. Przerywał akcje rywali, dobrze podawał swoim kolegom i wykorzystywał błędy Man Utd.

– Wydawało mi się, że Manchester United dobrze zareagował w przerwie, dokonując zmian. Lingard i Martial musieli opuścić boisko przez kontuzje, ale nie ma wymówek dla nich. Nie mogą narzekać, PSG grało bez Neymara i Cavaniego.

– PSG było zespołem dużo lepszym. Dwumecz wydaje się być poza zasięgiem “Czerwonych Diabłów”, nie widzę szans na awans. Rywale dobrze reagowali na grę Man Utd. Ich obrońcy zagrali bardziej z tyłu, wiedzieli jakie są zalety Manchesteru. Kiedy już udało się dograć piłkę w pole karne, Thiago Silva doskonale to czyścił.

– Uważam, że defensywa PSG rozegrała bardzo dobry mecz, ale kluczem do zwycięstwa była ich pomoc. Taktyką Manchesteru United był szybki odbiór piłki w środku pola i kontra, ale pomoc PSG na to nie pozwalała. Podopieczni Solskjaera nie mieli dużo do powiedzenia. Mogą być rozczarowani, że stracili bramkę po stałym fragmencie.

– Goście zasłużyli na zwycięstwo. Ich kibice zasługują na specjalne wyróżnienie. Sprawili nieco problemów, ale dopingiem przez całe spotkanie skradli serca. Spisali się równie dobrze jak piłkarze na boisku.

Dyskusja